Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Sonoma tölgy szekrénysorhoz...

Sonoma tölgy szekrénysorhoz milyen színű (mintázatú) laminált padlót választanátok?

Figyelt kérdés
[link]

2015. dec. 4. 16:35
1 2
 1/18 TappancsMancs ***** válasza:
Falak plafon más bútorok szőnyeg ablak ajtó, milyen színek vannak még vagy vannak tervben?
2015. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Még semmilyen :) ezt a két elemet szeretném először összehangolni...szoval a lecsupaszított szoba van.nyilászárók fehérek maradnak. Kanapé amit rendeltem világos-sötét barna.

Falszinnrk világos sátgát vagy elefántcsont szint gondoltam....a többiről nincs elképzelés

2015. dec. 5. 07:25
 3/18 TappancsMancs ***** válasza:

Tudom a kérdésben egy bútor és padló van, azért ha gondolod pár dolog.. Nem kell se így se ennyire variálni ezzel, sőt pont ettől lesz végül semmilyen az egész. A laminált padló- visszatérve, a világosabb tónusok levegősebbek, falaknál szintén, a túl erős szín és mély tónustól nyomott lesz a lakás. Nagyjából világosabb fog jól mutatni, túnusra meg ilyen vilgáos bútornál már ne legyen még világsabb, egy kicsit sötétebb, de csak kicsit. Színre hasonló de pont azonos se kell attól meg egyöntetű lesz. Valami kicsit sötétebb és hasonló szín. Ne túl szaturált inkább pasztell mint a szekrény.


A falnál a padló kicsit egy két árnyalattal legyen sötétebb, max azonosan világos. Ha a padló sötétebb egy kicsit a hangsúlya oda kerül a fal helyett, alapvetőbb.


A sárga fal ilyenhez nem fog menni az színes berendezéssel vagy déli stílussal passzolhat. Krémszínek végtelen lehetőségeiből lehet válogatni.


Nem tudom a szekrénysor meg van e rendelve? Ha lehet megfontolnám. A színe ízléses de a forma és funkció praktikátlan és tipikus egykaptafára variált használhatatlan. Egy ilyen egybe bútor egyedül nagyon kicsi lakásba jó ahol végig ér a falon mert olyan kicsi a nappali. Egy klasszikus nappali elrendezéssel normálisabb élhetőbb és jól mutató hely lenne. Ha már megvan akkor nem baj a színe szép.

2015. dec. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! A sz.sor nincs még meg,de én kedvelem az egyszerűt. A legtöbb pedig még ennyire sem praktikus. Még különálló komódot és szekrényt is szeretnék.

A szoba 3,3*5,4 m. Nem tul nagy.

2015. dec. 5. 21:42
 5/18 A kérdező kommentje:

[link]


ilyesmi színekre gondoltam. Padló, fal.

2015. dec. 6. 11:24
 6/18 TappancsMancs ***** válasza:

Én is az egyszerűt kedvelem. Az iménti paraméterek függetlenül jól mutatnak egyszerű és faragott bútoroknál is. A bútort azért fontolnám meg mert az ilyen bútor típust vagy részeg designer tervezte vagy csak a gyártási osztályon aki épp tudta használni a szoftvert csinált 30 variációt egy kaptafára, használati megfontolások és esztétikum nélkül, és két hét múlva már gyártani kellett mert megjöttek az új bútorlapok. Ha megnézzük a bútorlapok valóban kellemesek. Nappali bútornak írja. Ettől még nem lesz az. Jobb oldalon van egy magas kétajtós gardrób ruhásszekrény, viszont ez nappaliba nem kell. (Kivétel az említett nagyon kicsi lakás ahol végképp muszáj). Nappaliban nem öltözünk, ha kicsit is variálható a gardrób legyen inkább a hálószobában. Ha nem akasztós gardrób a jobboldala, lehet belül polcos is de kívülről ez gardrób. Nem passzol. Ha kellene oda több szekrény akkor se ilyen nagy kétajtós hanem több kis magasságúból tenni össze. Bal oldal is csak "muszáj ötlet" praktikátlan ötletelés, üveg vitrin se szokott kelleni régi dolog. Ha valakinek kell mert kényes dolgait mutatná, gyűjtemény stb akkor okés. De borospoharakat ma már nem tartunk nappaliban, kispolgári mutogatás volt régen, funkcióra fölösleges. Pohár a konyhában. Ha van minibár az úgy más. Aztán ha a szoba végképp nem indokolja az egybefüggő bútorok szebb ha szimmetrikusak, nappalinál meg kiegyensúlyozottabb és van rendes központja. Ez a bútorok stílusától független.


Klasszikus nappalik:

Van kicsi de láthatóan célirányos megfelel arra amire való. Példák luxus kivitelekre is, amúgy ugyanaz, a nappali szerepét betöltik, kanapé fotel szék körben egy asztal körül, esetleg tv szekrény tv-vel egyik oldalon. Le lehet ülni beszélgetni vagy megnézni egy filmet. A luxus lakásoknál is megfigyelhető hogy nem furcsa formáktól olyan mutatósak.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ha szükséges az alap tv szekrényen kívül is tárolási kapacitás a nappaliba azt érdemes szimmetrikusan és nappaliba való méretű bútorokkal kialakítani. Először azt lenne jó rögzíteni mennyi tárolási kapacitás szükséges / hányan tudjanak leülni. Első legszebb lenne egy hosszú tv szekrény-sor. Ha az elég.


Az utolsó kép (fal és padló) kb elég tónus de ott a képen egy színszűrővel teljesen egy színűre módosították. Annyira egyszínűre se kell, bár egyszerű se lenne találni. A barna alapvetően lehet erős színű (erősen szaturált) vagy paszetell, és lehet sárgás vagy vöröses barna. Néha szürke felé hajló (mint a sanoma bútor- szürkés vöröses). Hasonló színek jók lesznek, túl erős színűek és nagyon különbözőek ne legyenek.


Pár harmonikus színösszeállítás, látszik hogy nincsenek túl variálva, csak egyszerűen.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. dec. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 TappancsMancs ***** válasza:
Ja ha a szekrénysor egyik oldalára ablak vagy ajtó esik akkor nem zavaró az asszimetrikus forma úgy passzol a szobához. Csak talán túlkombinált lehet furi.
2015. dec. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Huh.köszönöm a részletes segitséget! :)

De honnan tudsz Te ennyi mindent ebben a témában? Én ép.ip.szki-ba jártam...meg belekezdtem elo-s lakberendező tanfolyam a ( nem ezért) de a tudásom hozzád képest....

Minden elismerésem! :)

2015. dec. 7. 06:09
 9/18 A kérdező kommentje:

Jah, látom, szinte két malomban őrlünk 

A lakás saját, de egyelőre albérletbe adnám ki. Úgy akarom berendezni, hogy funkciói jók legyenek. Egy-két felnőttnek, esetleg 1 gyerekes családnak. Nagyobbik szobába: sz.sor és szekrény illetve komód is szóba jöhet, kanapéágy. Kisebbik szoba: komód, tv állvány, íróasztal, fotelágy. Előszoba: csak kabátok és cipők tárolására szekrény.

A lakás 47 nm. Nagyobb szoba 3,2*5,4 m. (erről van szó) Kisebbik 2,5*4,2 m.

2015. dec. 7. 07:54
 10/18 A kérdező kommentje:

másik bútor választásom:


[link]

2015. dec. 7. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!