Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyire stabilak a vákumos...

Mennyire stabilak a vákumos (öntapadós? ) fürdőszobai polcok?

Figyelt kérdés

Legutóbb a fürdőszoba felőli falat kívülről fúrtuk és a rezgés miatt bent megpattant egy csempe. Panelban a betont nehezebb fúrni, mint a téglát. Így nem merek felfúrható polcot venni már belülre sem, nehogy sérüljön több csempe.

Láttam ilyen vákumos polcokat, ami nem ilyen egyszerű tapadós, hanem egy kis karral kell vákumot keletkeztetni, legalábbis így tudnám leírni.

Ezek mennyire stabilak? Hatalmas súlyt nem pakolnék rá, csak tisztálkodási szereke, sampon balzsam tusfürdő stb.


2016. febr. 29. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Felejtős az öntapadós polc. Egy idő után elengedi, és leesik az egész, mindennel együtt.


Fúrd fel.

Valami ilyennel:


[link]


Leütögeted a mázat a csempéről óvatosan egy pontozóval, majd egy sima fúróval (nem ütve) kifúrod, fúrás közben vízzel permetezni.

Akárhány lyukat fúrhatsz panelba, és nem törik el egy csempe sem.


Panelba lakok, én így csináltam.


Üdv.

2016. febr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De akkor az előző csempe miért pattant el csupán a másik oldalról kiinduló rezgésétől? Még a rossz ragasztásra sem foghatom, mert nem az egész jött le, hanem csak a színes zománc egy része.
2016. febr. 29. 21:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha jó minőségű a vákuum-előállító és nem ereszt a szelep, akkor "ezer évig" is marad. Ha valóban nem lehet csempét fúrni, akkor más választásod nincs. Törékeny dolgot ne tegyél rá.
2016. márc. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta, amúgy fúrtam már ki ütve fúrással is csempét akkor sem tört még el egyszer sem, óvatosan, érzéssel kell nyomni. Vagy...láttam már olyan polcrendszert is amit a mennyezetre erősítettek.
2016. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!