Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen virágot tudnék a...

Milyen virágot tudnék a szobám hüvöskés, sötétebb sarkába költöztetni?

Figyelt kérdés
Szóval nagyobb termetü növényre gondoltam aminek nagyobb levelei vannak és eltüri a sötétséget és a hüvöset télen nyáron. Szóval évi 17-24Cra gondoltam és sarok ahova nem jut olyan sok napsütés.

2016. dec. 5. 00:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Elefantful. Egyik kedvencem :) nagy levelek olyan mint ha a dzsungelben lennek, es a huvost is birja. Meg a viaszlevelueket de am ezek nagyok, mint pl egy kisebb cserepes bananfa.
2016. dec. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is próbálkoztam mindenfélével az ilyen sötét sarkokban de előbb-utóbb mind elpusztultak, vagy az utolsó pillanatban átraktam őket.
2016. dec. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Agglegény pálma hivatalos neve zamioculcas. Pár év alatt nagyon szépre fejlődik. Ilyenek vannak az áruházakban irodákban is, pedig ott semmi természetes fény nem éri. Nyáron azért nem árt, ha kap napfényt.
2016. dec. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól írja a második, a sötétet semmi nem viseli el, legfeljebb a művirág. :)

A hőmérséklet nem gond, de egy bizonyos fénymenyiségnek muszáj lenni.

A Dieffenbachia pl. nem igényel közvetlen napsütést, de fényt igen. Nálam ez van a szoba belső oldalán. A nyarat is elviseli, de télen nagyon szép, amikor bevilágít az alacsonyról sütő nap (déli szobában).

2016. dec. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden növénynek kell fény, hogy fotoszintetizálhasson.

Az agglegénypálma (aminek a levelei pont nem nagyok, de maga a növény nem apró és szerintem szép) elég jól bírja a kevés fényt, de télre azért ki kell vennem a fürdőszobából (északi ablaka van), mert az már neki kevés. Az eléggé befüggönyözött szobámban remekül elvolt, az őszi tűző napot nem bírta. Szóval kell neki egy kis fény, de nem sok. Amúgyis nagyon ellenálló, az nagy szó, ha mellettem életben marad egy növény...

2016. dec. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aspidistra

Egy erős növény sötét hűvös helyen simán áttelel és szép marad.

2016. dec. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Lesz mi közül válogatnom :)
2016. dec. 27. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!