Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi az olcsóbb, gazdaságosabb...

Mi az olcsóbb, gazdaságosabb vagy jobb? Padlófűtés vagy a hagyományos gázfűtés. A konvektortól kiráz a hideg. Hol találok erre info-t a neten?

Figyelt kérdés
Panelban laktam egész életemben..(sajnos) Most talán lehetőségünk lesz egy régebbi családi házat megvenni és azt újítanánk.. a szobákban radiátor lenne de a nappali ami most cementlapos az új burkolatot kapna és ha már új a burkolat akkor a kicsi gyerkőceim mezítlábazása érdekében nem ártana ha nem jéghideg lenne a járólap.. na csak ezért és nem flancolásból érdekel a padlófűtés...
2010. máj. 18. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
A padlófűtés egy okos, jó dolog, de nagy hátránya, hogy a porallergiára hajlamosaknak el kell kerülniök. Képtelenség annyit és úgy takarítani, hogy ne szálljon fel valamennyi por róla.
2010. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

na igen.. erre én is gondoltam ha már a meleg levegő felszáll viszi a port is..Köszi.. egyenlőre sehol semmi allergia..de nem kiabálom el, mert soha nem lehet tudni.

de gyakorlati tapasztalat és esetleg kb összhasonlítás végett egy árlista van valahol?

2010. máj. 18. 16:36
 3/10 anonim ***** válasza:

ez a porallergi dolog egy hülyeség.


kérdés: mi keringeti, kavarja jobban a szobában a levegőt, ha az egész padló langyos, vagy ha van a szoba egyik végében valami, ami viszont nagyon meleg...?


[link]

[link]

2010. máj. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi neked is.. de engem az érdekel ki tudom-e fizetni..

régebbi háznál utólag is elkészíthető-e, vagy maradjunk a gázfűtésnél.. sajnos a költségvetés elég szűkös, csodákat nem remélek, de azért ne is szökjenek az égbe a fűtésszámlák a későbbiekben..

esetleg egy most drágább megújuló és későbbiekben olcsó és környezetbarát fűtés? tudtok ilyent?

olvastam itt valakinél az infrafűtést is...

2010. máj. 18. 16:52
 5/10 anonim ***** válasza:

A porallergia nem kamu. Nekem is van és emiatt én nem tudok padlófűtéses szobában aludni.

A padlófűtés tényleg komfortosabb érzést ad, de nem egészséges. Gondolj bele, hogy a mászni és járni tanuló gyereked egész nap a port fogja szívni.

2010. máj. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a fűtési rendszer kombinált -/radiátor+padló/- akkor egy kicsit bonyolultabb a szerelése. A padlófűtés alacsonyabb hőmérsékletű vizet bír mint a radiátor. Keverőszelepet kell beépíteni. Azt is vedd számításba, hogy a padlófűtés "tehetetlensége" lassú! Lassabban melegszik fel, de lassabban is hűl ki.
2010. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szia. Mi 2 éve építkeztünk.120 nm-es a házunk, ebből csak a 3 szobánkban van lapradiátor a többi helységben padlófűtés.+ a két fürdőszobánkban van még plusszban lapradiátor is. Így került a fűtés anyag+ munkadíj 1,2 millióba. Nem olcsó, viszont megfizethetetlen, mikor kint mínusz húsz van, te meg mezítláb járkálsz a meleg padlón. :) Mi nagyon szeretjük. A por viszont tényleg igaz, akármennyit takarítok, tényleg nagyon hamar poros lesz minden. :(
2010. máj. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Utolsó vagyok, bocs a fürdőszobákban törölközőszárítós radiátor van.
2010. máj. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszi!!

azt meg külön hogy írtál nekem árat is.. a porban mászó babókáim elriasztanak, a mezítlábas kölkök télen a hideg padlón szintén.. azt hiszem át kell rágni magunkat azon mi a jobb.. mindegyikőtök hozzászólásában van igazság.. és jó hogy több tapasztalatot olvashattam! KÖSZI!!

2010. máj. 18. 20:09
 10/10 anonim válasza:
Utolsó vagyok , nekem is van kicsi gyerekem, most 21 hónapos s akkor költöztünk ide, mikor született ráadásul pont a tél jött ránk. Kutya baja, állandóan a padlón mászott, ült, feküdt. Nekem csak jó, hogy nem kell állandóan azt lesnem van e rajta cipő, vagy nem. :) Aludni a szobákban alszunk, ott meg lapradiátor van, tehát azzal, hogy napközben a nappaliban-konyhában vagyunk , nem hiszem hogy ettől lenne valaki allergiás.Én nagyon meg vagyok vele elégedve. A radiátorok már régen kihűltek, de a padló még akkor is meleg. Szerintem szuper dolog, hogy feltalálták . :)
2010. máj. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!