Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik izzó ami a leginkább...

Pszicho88 kérdése:

Melyik izzó ami a leginkább kíméli a szemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Asztali lámpát szeretnék venni, a számítógépes asztalomra, hogy lássam a gombokat éjjel. Nem, nem akarok világítós billentyűzetet venni. :)

Melyik az az izzó típus, ami a legkevésbé vibrál?

Sokaknál látom ezeket a spórolós dolgokat, hogy számolgatják itt a forintokat, filléreket. Oké mondjuk egy folyosói lámpánál nem lényeg, de a szem, egészség nem spórolás kérdése és a legjobb, legdrágább, legminőségibbet akarom venni.


A szüleim mindketten szemüvegesek lettek pár évre rá, miután megvették a laptopot. Ők nem érezték, nem látták igazán, csak néha panaszkodtam, hogy fáj a szemük a sok monitorra nézéstől, mert hihetetlenül vibrál a képe, de a mai napig nem fogják föl, nem hiszik el, hogy amiatt lettek szemüvegesek mindketten.


Szóval a szem, egészség nem üzlet és nem spórolás kérdése.

A hideg, vagy a meleg fény a szemkímélőbb hosszú és rövid távon?


Köszönöm a segítséget.



2017. aug. 9. 22:44
 1/8 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Ezeket a cikkeket olvastam el a témában.

Külön érdekelne, hogy műtősök és olyan területen dolgozók, boncmesterek, biológusok, kutatók milyen izzót használnak, akik számára lételem a minőség és a nem vibráló, minőségi, szemkímélő, folyamatos fény.

2017. aug. 9. 22:55
 2/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

A kikapcsolt izzó. Az nagyon kíméli. :-)


A szemnek a legkisebb terhelést a 4-5000K színhőmérsékletű fény okozza, ez nagyjából a napfény színe is. (Érdekes, hogy a legkellemesebbnek viszont a 2500-3000K hőmérsékletű fényt, azaz a meleg fehér színt találjuk.)


Ha jól akarsz látni, akkor hideg fehér fényű lámpát használj, ha viszont kellemesen akarod érezni magadat, akkor meleg fehér fényűt.


Sokkal fontosabb a fény folyamatossága. A vibráló fény fáraszt a legjobban, és ez rongálja leginkább a látást is. Tipikus példa erre a fénycső. Az izzószál vibrál a legkevésbé (az 50Hz-es rezgés folyamán nincs ideje kihűlni), vagy a szűrt egyenfeszültséggel táplált led izzók (ebből viszont nagyon kevés van, és drágák).

Tehát szerintem a legkíméletesebb asztali lámpa az, amelyikben 15-20W-os halogén izzó van.

Én számítógép előtt ülök igen sokat (a munkám és a hobbim is a programfejlesztés), nekem sokáig ilyen lámpám volt. Jelenleg meleg fehér fényű ledes lámpám van, amit szűrt egyenfeszültségről járatok, és teljesen meg vagyok elégedve vele, nem szokott hamar elfáradni a szemem.

2017. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést kicsit tudományosan kezeled, de a lényeg másban van. Az őseink korában hol volt a képernyő, és mégis elromlott a szemük. A hangsúly a genetikán van. Persze, a szem nyűvése előbbre hozhatja a bajt, de csak a gyengébb egyéneknél, akik a szemüket csak egyoldalúan használják.

A megvilágosításnál arra kell törekedni, hogy a fény ne egyenesen a fényforrásból világitson a szemedbe. Az asztalod megvilágításához elegendő egy kisteljesítményű fehér LED, melyet a géped UDB konnektorából táplálsz.

2017. aug. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1 el egyet èrtek az izzóban ès ledben. Ledből kapsz villódzás menteset, ezt általában reklámozzák is hozza. A villódzást a mobil telcsi fènykèpezőjèvel lehet ellenőrizni. Mindazonáltal a sok monitor nèzèse rontja a szemet, mert csak közelre nèzel folyamatosan erőlteted a szemet ès jóval kevesebbet is pislogsz.
2017. aug. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek.



" A kikapcsolt izzó. Az nagyon kíméli. :-)


A szemnek a legkisebb terhelést a 4-5000K színhőmérsékletű fény okozza, ez nagyjából a napfény színe is. (Érdekes, hogy a legkellemesebbnek viszont a 2500-3000K hőmérsékletű fényt, azaz a meleg fehér színt találjuk.) "



A minap voltam az Obiban és ott vannak kirakta teszt égők. A legjobban a Led vibrált, attól nagyon kicsivel jobb volt az energiatakarékos, de igazából mindkettő fájdította a szemem. Volt két másik fajta, de nem jegyeztem meg a nevüket pontosan.



Egy villanykörte és benne volt egy vagy kétágú szál. Abba még belenézni is jó volt. Talán valami csökkentett energiatartalmú izzó volt. Itt nem a körte világított, hanem a szál.


A másik pedig egy kis gyertyaizzó volt és szabad szemmel lehetett látni, ahogy árasztja magából a fényt, a mini izzó körül furcsa fényesség cikázott. Bánom, hogy nem fényképeztem, videóztam le, akkor legalább a nevüket tudnám, de majd legközelebb.


Ha valaki tudja mik lehettek ezek írja meg. :)

2017. aug. 10. 22:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Fémhalogén vagy az aranysárga fényű gyönyörű nátrium izzó. Legyen legalább 4200 kelvin színhőmérsékletű.

A gond pedig hogy az OBI-ban és bótba ilyet nem kapsz.

2017. aug. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Fémhalogén vagy az aranysárga fényű gyönyörű nátrium izzó. Legyen legalább 4200 kelvin színhőmérsékletű.

A gond pedig hogy az OBI-ban és bótba ilyet nem kapsz."



Köszi a választ mindenkinek.

Néztem a neten videót ezekről. Eddig nem ismertem ezeket az izzókat.

Nagyon tetszik a fémhalogén.

Nekem számítógép mellé lenne, nem lényeg az ára. Ha úgy van 4-5-6-10 ezer forintot is kiadnék érte. Olcsóbb mintha később szemüveget csináltatnák 100 ezerért akciósan. :)

2017. aug. 24. 01:00
 8/8 A kérdező kommentje:

Egyébként a fémhalogén, vagy a nátrium a jobb?


Ez egy videó a nátrium fénycsőről:

https://www.youtube.com/watch?v=RiHCl1vGij8



Ez egy Tungsram S 410

https://www.youtube.com/watch?v=0bp_7vclbUM



egy pedig egy 400 wattos fémhalogén:

https://www.youtube.com/watch?v=3gFi2sYzXaY&t=221s

2017. aug. 24. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!