Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen matracot vegyek?

Milyen matracot vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy új matracot az ágyamba, de nagyon nagy a választék, ezért ötletem sincs milyet vegyek. Van egy enyhe gerincferdülésem is, ez is szempont. A keményebb matracokat szeretem, de igazából mindegy.

Nagyon max 40ezer ft-ot szánnék rá, 90x200m-esben kellene.

Eddig ezt néztem: [link]

Köszönöm előre is!



2017. aug. 28. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy előtte nem próbáltad ki valahol, ne rendelj netről! Saját tapasztalat, én is derékfájós vagyok. Ha még nincs tapasztalatod, akkor egy sima leírás alapján (még ha "ortopedic" is) nem lehet matracot választani. Menj be egy szaküzletbe, feküdj rá, próbáld ki, azért vannak kitéve. Hason, oldalt, háton. Kérdezz rá, mi az összetétel, milyen magas, stb. Ha már így képben vagy, és találsz sokkal olcsóbban a neten ugyanolyat, akkor rendeld meg, ha pedig nem, akkor úgy tisztességes, hogy megrendeled ott a szaküzletben.
2017. aug. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég vettem matracot, ezért alaposan körüljártam a témát. Te is okosabb leszel, ha rákeresel matracman blogjára. Különösen ajánlom a Milyen matracot vegyek? bejegyzést. Matracman benne van a matracértékesítésben, szakmailag tud róluk írni, de nem a saját bolját népszerűsíti (Matrackuckó).

Általánosságban elmondható, hogy a félkemény matrac a legegészségesebb, vagy ennek a kemény felé eső felső határa.

Ikeás matracok viszonylag jó minőségűek. Minőségi matrac 18 cm-es vastagságtól kezdődik.

Jyskben ne vegyél matracot! A féláras akcióik is átverés. 25 év garancia irreális, vevőcsalogatás. Matracman róluk is részletesen ír, csak keress rá (Matracman jysk).

Ne legyen a matracban kókuszréteg, mert csak megtörik az idő előrehaladtával, és ez az alapanyag nem is való a matraciparba egyáltalán! Ha memóriahabosat szeretnél, akkor min. 4 cm legyen a matrac tetején belőle.

Én a habszivacs (hideghab) matracokat preferálom. Ha emellett döntenél, figyelj a habsűrűségre és a rugalmasságra. (3 jelző illetheti a matracot, mind mást jelent. Sűrűség, rugalmasság, keménység.) Sűrűségnél 30 kg/m3 már megfelelő.

Én végül az Alba-Komfortnál vettem matracot. Nagy szerencse lenne ha székesfehérvári lennél, ajánlanám a helyet.

Továbbá vásárolj matracvédőt, így jól tudsz védekezni az atkákkal szemben. A jó matracvédő 90 fokon mosható. Lepedőn átjut az izzadság és egyéb testnedvek, a matracvédőre kerülnek. Hiányában a matracba, nem túl higiénikus és el is színeződik..


Kicsit össze-vissza írtam, de remélem segítettem.

2017. aug. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kókusz töltelék nem törik ,megfelelő alátámasztás esetén. A gerincnek viszont ad egy alátámasztást. 10 évnél régebbi kókuszmatracokat tisztítunk, hetente többször. Ergonómiája időtálló. A matracvédő sok mindenre jó. Viszont a matracban nem lesz kevesebb poratka tőlé, sajnos ez tévhit.
febr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!