Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerintetek egy 34m-es lakásba...

Szerintetek egy 34m-es lakásban mi a fontosabb, egy tágas hálószoba, vagy egy normális méretű konyha-nappali?

Figyelt kérdés

A jelenlegi lakás elrendezése eléggé rossz, adott két 13 m2-es szoba, egy használhatatlan előszoba-konyha, gyakorlatilag egy mosogató fér bele, meg egy kicsi fürdő.

Én szívem szerint elbontanám a külön szobát, mert az ágynak nem kell akkora tér és így lenne elég hely a nappalinak meg a konyhának is, viszont párom megtartaná

a külön szobát, mert szerinte attól értékesebb a lakás, de szerintem meg nem értékesebb, ha cserébe icipici a nappali, a konyha funkcionálisan egy vicc, étkező meg előszoba nincs is.

Szerintetek mi a fontosabb?



#lakás #garzon #kislakás #térszervezés
2017. nov. 11. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Így a leírásod alapján fontosabb a konyha-nappali. Meg egyébként is.

Ha van külön hálószoba, oda az ember úgyis csak aludni jár, az "életét" meg a nappaliban tölti. Fontos, hogy az megfelelő nagyságú/elrendezésű legyen.

2017. nov. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Ez az igényektől függ, ha nálatok valaki gyakran szeret elvonulni a külön szobába, és azt szeretné kényelmesen, tágasan berendezni, akkor értelemszerűen a szoba a fontosabb. De mi például a hálót tényleg csak alvásra használjuk, amúgy szinte mindig a nappaliban vagyunk, így nekünk úgy jó, ha a nappali-konyha szép tágas, a háló épp akkora, hogy beférjen az ágy két éjjeli szekrénnyel.
2017. nov. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:
63%
A külön szoba gyereknek még jó és van saját szobája. Amíg gyermektelen egy pár addig ez nem szempont hacsak nem előrelátásból. Amúgy a nappali legyen tágasabb mert ott vagyunk egész nap és ott fogadunk vendégeket is.
2017. nov. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
34 m2, az minigarzon méret, nem csoda, hogy megbolondultok ketten a sok kis helyiségben. Eleve egy ekkora lakás kicsi két embernek, másrészt jobb összenyitni minél jobban, hogy tágas legyen, ne nyomasztó. Szerintem.
2017. nov. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

2-es voltam, bocs úgy látszik nem olvastam el rendesen a kérdést, ez a 34m2 kimaradt nekem. Hát ez tényleg iszonyat pici tér ahhoz, hogy ennyire felszabdalják, igazából el sem tudom képzelni, hogy ennyiből hogy hozhatnak ki ennyi helyiséget. Nekünk csak a nappalink nagyobb, mint az a lakás...

Azon kívül, hogy szerintem élhetetlen, ha egy ekkora lakás pici lukakra van szabdalva, nem hinném, hogy az értékét növelné az, hogy le van választva a szoba, ellenkezőleg. Szerintem épeszű ember nem akar ilyen lyukakban létezni, ha csak nem muszáj, tehát nem gondolnám, hogy valaki pont ezért szeretne bele, ha majd el akarjátok adni, szóval szerintem bontsátok el azt a falat.

2017. nov. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Embere válogatja. Nekem mindenképpen élhetetlen lenne egy ekkora lakás.

A rendesebb méretű (nem ideálisan nagy, de már elmegy) konyha+nappali az nekem már 34nm körül van.

Ha nem főznék, akkor hagynám, ahogy van, mivel nekem feltétlenül saját szoba kell. De nekem saját szoba és nagyobb, ebédlős konyha is kell. Nappali nem, bár jó, ha van, de nekem van és nem szoktam használni, mindenki a saját szobájában él s alkalmanként a másikéban is. De közös háló??? Brrr. Inkább nem főzök.


Szóval ez erősen emberfüggő...


Ami még a fal megmaradása mellett szól nekem, bár értem az élhetőség-gondokat...

Nos. Nekem 80-90 nm-es házam van. Pici, mivel alig van belső fal (az is sokszor tetőtéri, rendes szekrény nem fér oda), a külsők pedig tele vannak nyílászáróval. Alig bírtam elhelyezni a cuccainkat, mivel nagyon kevés szekrény és felső konyhaszekrény fér s egyetlen sarok van a házban, ahova egy rendes méretű sarokszekrényt be tudtam passzintani. A 80-90 nm 2 főre azért még így is elég valahogy, s lehetnének kreatívabb ötleteim, de 34 nm-en kiélesedhet eme probléma.

Bár talán nektek nincs kismillió könyv, mint nekünk... vagy 3 havi tartós élelem. Viszont ruhám nem lehet sok, nem fér.

2017. nov. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Én laktam egy pont 34nm-es lakásban. El nem tudtam volna képzelni, hogy osztott légterű legyen, mert így is nagyon pici volt az egész. Volt egy normális méretű, kb. 5nm-es konyhája, egy 6nm-es fürdő/wc, 1nm előtér, a maradék a nappali. Így nekem egymagamnak kényelmes volt, de barátnőm is elfért, amikor nálam aludt.
2017. nov. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!