Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Yankee Candle - csak nekem...

Yankee Candle - csak nekem nem jött be?

Figyelt kérdés

A közelmúltban annyi jót hallottam és olvastam ezekről a gyertyákról, viaszokról, hogy úgy döntöttem kipróbálom. Rendszeresen kísérletezek különböző illatosítókkal, szoktam használni illóolajokat, illatgyertyákat, füstölőket stb, szóval azért van valamennyi tapasztalatom ezen a téren. Tényleg annyit áradoztak ezekről a termékekről, különösen a tartokról, hogy alig vártam, hogy megérkezzen a rendelésem, és kipróbáljam a különböző illatokat. Nem igazán szeretem az édes, nehéz, vagy nagyon mű illatokat, inkább a frissebb, könnyed, tiszta illatok szoktak tetszeni, így próbáltam ilyeneket keresni, egy kivétellel. Hát hatalmas csalódás volt, egyik illat sem tetszik kifejezetten, de van, amitől konkrétan a gyomrom felfordul.

Ezeket az illatokat rendeltem meg tart-ban:

Capuccino Truffle - ezt azért, mert nagyon szeretem a kávé illatot, és valami ilyesmit reméltem ettől. Nos köze nincs a kávéhoz, valami nagyon mű csokiszagra emlékeztet, ami mintha még kicsit avas is lenne

Baby Powder - talán ez a legkellemesebb az összes közül, púderes édes illat, bár nekem kicsit túl édes, nem ilyennek képzeltem leírás alapján.

Fluffy Towels - régi fajta, nyanyás illatú öblítővel kimosott törölköző, ami kicsit nedvesen állt és enyhén dohos bukéja lett. Engem erre emlékeztet.

Soft Blanket - ez is nyanyás, émelyítő, édes, mondjuk ezen legalább nem érzem azt a dohos szagot.

Clean Cotton - ettől vártam a legtöbbet, állítólag ez a legnépszerűbb illatuk. Szerintem ennek is olcsó öblítő szaga van, gagyi, mű.

Snowflake Cookie - ez a kivétel, merthogy édes illat a leírás alapján, gondoltam az ünnepek közeledtével azért kipróbálok egy ilyet is. Sütiillata van, kicsit mű ez is, és mivel nem szeretem igazán az édes illatokat, ezért ez sem lesz a kedvencem, de ez még amúgy egész elviselhető.

Mindegyikre igaz, hogy egyáltalán nem sikerült betölteniük a helyiséget az illatukkal, amit végül is nem bántam, mert nem is voltam oda az illatukért, így legalább a fejfájást elkerültem, de hát elvileg többek között erről is híres ez a márka, hogy ez tényleg érezhető, tartós, érezhető illatot produkál. Én nem ezt tapasztaltam, bár tény, hogy viszonylag nagy helyiségben használtam.

Szóval amiért a kérdést kiírtam, a tapasztalt Yankee Candle használóktól kérdezném, hogy rossz illatokat választottam, vagy talán egyszerűen sikerült kifognom egy rossz szériát, érdemes próbálkoznom más illatokkal, vagy termékekkel, vagy ez ilyen és kész? Én annyira szeretném szeretni, tényleg nagyon rá voltam kattanva a sok pozitív vélemény után, de kipróbálva csalódás, és ezek alapján úgy tűnik, mintha egyszerűen egy túlsztárolt gagyi lenne. Persze rengeteg illat van, amit nem próbáltam még, ezért tettem fel a kérdést, mert ha tényleg csak rosszul választottam, akkor teszek még egy próbált más termékekkel.



2017. nov. 17. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Oh, Yankee Candle. Egyik illata sem tetszik annyira. Én mondjuk mielőtt megvettem volna, megszagoltam mindet a boltban, de nem tetszettek. Én Wickford & Co. rajongó vagyok inkább, most a gingerbread a sláger. Azoknak sokkal jobb illatuk van. Az egész ház mézeskalács illatú jelenleg.
2017. nov. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én vidéki vagyok, szóval nekem csak a netes rendelés maradt, de kb biztos voltam benne, hogy imádni fogom, annyi áradozást olvastam róla... Hát, legközelebb nem leszek ilyen bátor.
2017. nov. 17. 18:38
 3/3 anonim válasza:
100%

Na, akkor az ellenpélda is megszólal: én valamikor tavaly ősszel szántam rá magam az első rendelésre. Ötből három a kedvencem lett: Ebony&oak(pasis illat, őszt idéző), Icicles(fanyarkás, téli illat), Cranberry pear(karamellás könnyed illat, néha egy gyümölcsös tortát juttat eszembe). Mondjuk az első rendelés sikere nem jelent "semmit", mert nagyon válogatós vagyok, de jó kezdet volt. Most ott tartok, hogy

-kb 20 féle tartot próbáltam ki és ebből 5 kedvencem van (az előbb említettek mellé jött az All is bright- citrusos, nagyon kellemes illat és a Berry triffle- fanyar téli illat.),

-legalább 3 olyan illat van amihez nem nyúlok, mert abszolút nem jöttek be (Candy cane lane- túl mentolos, Tarte tatin –full tömény sütis, Perfect tree- mint egy gagyi fenyős wc illatosító),

-a többit keverni szoktam és lassan elfogyasztom.

Az illatokban benne van, hogy mellélő az ember, ha csak leírás van hozzá és nem tudja megszagolni. Pl ott az egyik kedvencem a creanberry pear. A leírása: „Az édes és a fanyar igazán kellemes keveréke… a friss körte és az áfonya szirup páratlan kombinációja.” Számomra egyik illat sem számottevő benne, mégis bevált.

Most a Lavender olvad nálunk az irodában és kellemes, de a Cherry blossom olyan brutál erős fűszeres és kellemetlen illat, hogy bekerül a nem nyúlok hozzá kategóriába.

Másik dolog: én csak a Cassisnál éreztem hogy harmatgyenge az intenzitása. Pedig jó kis fanyar illat…közelről! A többi olyan erős, hogy egy kisebb helységben alig lehet megmaradni mellette. Csakis a viaszok kb ötödét szoktam olvasztani, mert 22nm-ert brutál betölt az illat. Ez fűszeres illatoknál nagyon intenzív, ütős tud lenni…

Ám nem akarok meggyőzni senkit, főleg mert nem olcsó termékekről van szó.

Kedves kérdező, remélem találsz egy jóféle termékcsaládot! :)

2018. febr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!