Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Panel lakásba felfújható...

Panel lakásba felfújható masszázs medence elhelyezése lehetséges?

Figyelt kérdés
Panel lakásba szeretnék felfújható masszázs medencét. Az átmérője 180 cm, a vízkapacitása 800 liter. (2 személy használná. Elbírja a terhelést a panel, vagy egyszer csak az alattam lakó szobájában találom magam? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2017. dec. 30. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az két személlyel együtt 1 tonna.

Szerintem nem erre lett tervezve a födém...

2017. dec. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A házgyári nagypanelos épületeknél a födémek terhelhetősége kb. 200 kg/m2. A te medencéd kb. 2.5 négyzetméteres, két személlyel együtt majdnem egy tonna. Nem hiszem, hogy ilyen terhelést jól viselné a födém. Arról pedig ne is beszéljünk, hogy bármikor majdnem egy köbméter vizet zúdíthatsz az alattad lakókra.
2017. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lakásba való, és a terhelést sem bírná. Inkább vegyetek olyan kádat amiben van masszás lehetőség is
2017. dec. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor vásárolj annyi 2 méteres kőműves pallót, ami szélességében is két méter-(asszem talán 7 db)-ezek már terítik a terhelést.

A pallókat kulturáltan elhelyezed (lehetőleg sarokban), szépen letakarod, és már fújhatod is a medencét.


Néhány lakásban olyan koloniál szekrénysorok vannak, amik jóval nehezebbek az egy tonnánál.

Van akinek a szobájában műanyag dzsakudzi van, az alatt sem szakadt le.


Csak ügyesen!


A gúgliban rákereshetsz a panel-mennyezetek teherbírására(is)

2017. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Én hungarocellel borítottam be a mennyezetet, hátha pont a szomszéd medencézik. Ha nem bírná a födém, legalább a hungarocell valamit fog rajta.
2017. dec. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne erőltessetek. Nagyon nehéz (bár ahogy írták, valamilyen teherelosztó szerkezettel megoldható), és tényleg bármikor kizúdulhat 1 m3 víz, elázik alattatok több emelet. A kárt rátok verik, nem rendeltetésszerű lakáshasználat miatt.
2017. dec. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Olvashatunk olyat a neten, hogy van akinek csak a nappalija mellet van a medence és ott penészedik a nappali. Elég rendes kis párolgással is járna.
2017. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Engem érdekelne, hogy mi lett végül? Én is ebben gondolkoztam!
2022. nov. 16. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!