Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » FA bútor, kanapé maradhat...

FA bútor, kanapé maradhat kint a szabadban egész évben?

Figyelt kérdés
Van egy már legalább 10 éves teljesen ép grankulla (IKEA) kanapénk, amit költözés után le kellene cserélnünk helykihasználtság miatt. Nagyon kényelmes és praktikus kanapé, nem szeretnénk megválni tőle, az emeleti teraszunkra tökéletes lenne ülő alkalmatosságnak. Félig fedett terasz, tehát időnként beesik az eső és a hó. Déli fekvésű és éri nyáron a tűző nap. Ilyen körülmények között túlélné a teraszon? 35 fokon és -10 fokon is? A matracot természetesen nem hagynánk kint, csak esetleg nejlonzsákban becsomagolva.

2018. febr. 17. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
néhány évig bírná, utána elrohad az egész
2018. febr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet át kéne festeni valamilyen kültéri festékkel, vannak olyan fák, amik 2-3 év alatt teljesen tönkremennek kültéren.
2018. febr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem sokáig fogja bírni.
2018. febr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1-2 év és vége. Mi sokat kísérleteztünk vele, pedig direkt kinti bútort vettünk az erkélyre. Télen hideg, nyáron tűző napos oldal. Ha olyan balkon bútorunk volt, amit kinthagytunk, mert nem volt hova tenni, az volt hogy csak egy szezont/évet bírt ki.

Végül az összecsukható garnitúra mellett döntöttünk, ami télre befér a tárolóba. Évek óta ez van, egyszer csiszoltuk és kezeltük át azóta. Így bejött.

Szerintem szinte semmilyen bútor nem bírja néhány évnél tovább a telet/nyarat kint.

2018. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindet jutalmaztam :-) Akkor marad a műanyag rattan bútor, mert mindenképpen szeretnénk majd a teraszra valamit. Összecsukhatós nyugágyat, napozóágyat stb nem szeretnék, mert nem akarom a pincébe hurcolászni és félek, ha nagyobb szél van és nem vagyunk otthon, akkor feldől és felborítja a virágcserepeket majd. Egy masszív műanyag rattan kanapé szerintem állni fogja a sarat. A fa kanapé akkor egyelőre marad.
2018. febr. 17. 15:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd, attól függ valódi FA bútor-e.

Én annakidején nem tudtan hova elpakolni a kerti főzésekhez használt kellékeket és terítékeket. Vettem a Vaterán olcsón egy régi valódi fából készült komódot.

Mikor megérkezett a feleségemnek annyira tetszett, majdnem bevitte a házba. Azt mondta kár lenne kint hagyni, mert az időjárás tönkreteszi. Na, én alkohollal letöröltem róla az összes bútorápoló szert. És amikor kiszáradt színtelen kültéri vízbázisú vékonylazúrral átlazúroztam vagy ötször. Nem spóroltam a lazúrral. Szép selyemfényű lett. Ez is egy ilyen féleresz szerű teraszon van. Néha bekavarja a havat a szél. A komódra is jut. De kutya baja.

Ha valódi fa a bútor, akkor kültéri vízbázisú vékonylazúr a megoldás sok rétegben. Minden porcikáját bekenve. Belül is persze! Hisz a páralecsapódás egy lehűléskor belül is károsítaná a bútort.

2018. febr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!