Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Levendula lakásban, cserépben?

Levendula lakásban, cserépben?

Figyelt kérdés
Sziasztok,szeretnék levendulát a szobámba.Utána olvasgattam és úgy döntöttem ha megmarad ha nem,megpróbálom.Megfelelne a növénynek egy közepes méretű cserép,amibe fehér díszkavicsot teszek és esetleg a közepébe egy minimális földet?Azt olvastam nem jó a túl sok föld,mert megszívja magát vízzel és berohasztja a növényt.
2018. máj. 20. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hátha, de ne éld bele magad. Én laza szerkezetű földbe tenném, ami átereszti a vizet, nagy cserépbe, mert az enyém az udvaron 2 éves, kb 1 m széles és magas, tehát kell a hely a gyökereknek. Szellős és nagyon fényes helyre tenném, minél inkább utánozva a természetet. Kb 2 hetente locsolnám, amikor a föld már száraz. A kavicsnak nincs jelentősége. Én dugványozással kezdeném, nem bolti növényt vennék, hátha úgy jobban megszokja a környezetet.
2018. máj. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Semmiképp sem bolti lesz,ismerősöm kertjéből kapok majd. Egyéb tipp az ültetéshez? Nem vagyok túl jártas a kertészkedésben.
2018. máj. 23. 19:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Virágzás után vágj le egy kb 10 centis darabot a növényről, vágd le az alsó 5 centiről a leveleket, mártsd bele a növény végét fahéjba(ez nagyon jó gyökereztető hormon), szúrd bele a földbe, és locsold meg. Tegyél rá egy nejlonzacsit, egy befőttes gumival kösd át, és hagyd így legalább egy hónapig. Néha leveheted szellőzni, csak erős napsütés ne érje az ablakban, amíg kicsi. Utána át lehet ültetni az elképzelt nagy cserépbe. Nekem így az összeset megfogta. Sok sikert!
2018. máj. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!