Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Digitális termosztátot használ...

Digitális termosztátot használ valaki?

Figyelt kérdés
Olyan fali termosztátot szeretnék, ami digitális. Van-e valakinek ilyen? Használható-e sima hagyományos kazánhoz (15 éves kazán)? Wifi-s van-e valakinek? Egyszerűen csak annyi, hogy beállítom a hőmérsékletet, mint a tekerősnél és annyi? Indul is a kazán?
2018. júl. 17. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, van ilyen.

És használható minden olyan kazánhoz, ami egy záró kontaktust vár.

Beállítod a hőmérsékletet, és már működik is.

Létezik heti programos, hogy ne kelljen folyton kézzel állítgatni, ha reggel mindenki elmegy otthonról és csak este jön haza, akkor napközben elég a 18 fok, reggel-este meg 21.

Annyiból jobbak, mint a hagyományos tekerős termosztátok, hogy sokkal pontosabban tartják a hőmérsékletet, nem alakul ki a mechanikus termosztátokra jellemző "fűrészelés": mire átmelegszik a termosztát, és eléri a beállított hőfokot, és lekapcsol, a radiátorokban lévő víz még leadja a hőt, és a hőmérséklet a beállított fölé megy. Mire újra bekapcsol (a ki-be kapcsolási érték között 1,5-2 fok is lehet), lehűl a helyiség a beállított érték alá... és így tovább.

A digitális termosztátok "megtanulják" a fűtési rendszer tehetetlenségét, és a hőmérséklet emelkedésének meredekségéből kiszámolják, mennyivel korábban kell lekapcsolni a fűtést. Sokkal gyakrabban fog kapcsolni, mint a mechanikus, és sokkal rövidebb időkre. Lehet hogy húsz percenként fog menni két percet.


Amit leírtam, az csak a "jobb fajta" digitálisokra igaz, pl. Honeywell

2018. júl. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem olyan új találmány a digitális termosztát!

Nálunk 8 éve volt felújítás, már akkor is ilyen lett felrakva és akkor sem számított valami világújdonságnak.

Nekünk Siemens van, nem tudom mennyire "jó fajta", nekem nincs vele bajom.

Öntanulás, heti programos, amiről előttem írtak. Sőt, elvileg telefonról is lehetne távvezérelni, de ezt a fonkciót nem használom.

Még megvolt a régi 80-as évekből származó Fég C21-es kazán, amire kíváncsiságból rákötöttem. Tökéletesen működött vele.

2018. júl. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!