Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Fontos -e az, hogy a mikrohull...

Fontos -e az, hogy a mikrohullámú sütőnek jól záródjon az ajtaja (ha igen, akkor miért, ha nem, akkor miért nem?

Figyelt kérdés
Vettünk egyet, és alul hézagos...
2018. szept. 19. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom a fizikai magyarázatát, de apámnak pacemakere van és a kardiológus külön felhívta a figyelmet, hogy működő mikró közelébe ne menjen, mert ha esetleg nem hermetikusan záródik, megzavarhatja a szívritmust (vagy a pacemakert?)
2018. szept. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fontos persze.


Wikipedia: "A készülék ajtajában fém védőháló van, ami megakadályozza a mikrohullámok kijutását és kültéri roncsoló hatását.

A védőháló, illetve az ajtó sérülése esetén a készülék a közvetlen közelében égési sérülést okozhat, ezért az ilyen készülék használata tilos."


Lehet, hogy csak hézagosnak tűnik kívül, de szerintem hermetikusan zár.


Tegyél a hézaghoz egy papírtörlőt és kapcsold be. Ha kigyullad a papír, akkor hézagos :)

2018. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!!!

És a telefon-próba az lehet vízválasztó ? - Betettek egy mobiltel.-t és kívülről fel lehetett hívni - állítólag ez olyan kor van, ha nem zár rendesen az ajtaja.

Alul látszik hézag, és - állítólag, amikor vették, az eladó lerakta (már nem is tudom, miért A PADLÓRA - hogy nézzék meg, van- valami sérülés - ilyesmi rajta. Persze, hogy az alul levő hézagot nem látni, ha a padlóra van téve. Lehet, direkt csinálta a padlóra tevést....

2018. szept. 19. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is inkább a szalvéta-próbát ajánlanám, bár kicsit másképpen. Egy szalvétát beleteszel a mikróba, úgy, hogy az egyik fele bennne legyen, a másik fele meg kilógjon belőle ott ahol a hézag van, aztán rácsukod az ajtót, és megpróbálod kihúzni a szalvétát. Ha sikerül, akkor valóban van hézag, rés, így azt én inkább nem használnám.
2018. szept. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi!! - végül is ezt tették ők is (mint utólag kiderült, csak egy papírlappal (és szabadon tudták benne mozgatni)
2018. szept. 19. 14:59
 6/7 anonim ***** válasza:
No hat az szerintem nem biztos hogy tul egeszseges egy mikro eswteben.
2018. szept. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi!!
2018. szept. 20. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!