Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ledes asztali lámpában nem...

Ledes asztali lámpában nem cserélhető a led?

Figyelt kérdés
Ma reggel elmentem egy diszkont áruházláncba, hogy megvásároljak egy nekem tetsző ledes lámpát. Még fizetés előtt észrevettem, hogy nem cserélhető benne a led, ezért visszatettem. Itthon rákerestem két bútorüzlet lámpáira, és azt tapasztaltam, h a drágább kategóriában sem cserélhető a led. Ez természetes? Csak nekem furcsa? Ez azt jelenti, hogy amikor a led felmondja a szolgálatot, akkor dobhatom ki? Nem volt még ilyen lámpám, nem tudom, h hogy működik, ezért akarva-akaratlan a normál izzóssal hasonlítom össze a fejemben; s arra jutok, h olyan lámpát nem vennék, amiben az izzó nem cserélhető. Persze gondolom valami itt egészen máshogyan működik.

2018. szept. 20. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen normális. Napi 8 óra használat mellett 10-15 év a várható élettartama. Ha elromik, eldobható.
2018. szept. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azon lepődtem meg, hogy prémium, iszonyat drága csillárokat is gyártanak így. Oké, hogy nagyon sokáig jó egy led, de nekem akkor sem szimpatikus ez az irány. Nem tudom, hogy mennyivel lenne drágább úgy gyártani, hogy ki lehessen cserélni, de nem látom olyan bonyolultnak.

Nem vagyok az a kacatgyűjtögető fajta, de soha nem felejtem el, mikor a dédnagyi padlását feltúrhattuk és megannyi kincset találtunk, amik még működtek is! Mi mit hagyunk az utókorra? Egy halom eldobható szemetet?

2018. szept. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kovpet ***** válasza:

A LED-ek nem égnek ki, csak kicsit elhalványulnak az évek során. Az élettartam arra vonatkozik, amikor az eredeti fényerő X százaléka (talán 80 vagy 70) marad.

De nem, nekem sem szimpatikus ez, nem is veszek ilyesmit, csak cserélhetőset. Amíg lehet kapni olyat :)

2018. szept. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez újabban a menő.

Szerencsére lehet normális lámpatestet venni és hozzá LED izzót.

Egyébként a LED lámpákkal egyáltalán nem az a baj, hogy a LED kiégne vagy elhalványodna, hanem az elektronika lesz kuka mögötte. Ha kicsit is melegebb helyre rakod, mint a neki optimális az olcsó kínai egyenirányító makkan meg. Ha annak nincs baja, akkor a még olcsóbb kondenzátorok pukkannak el. Sajnos az olcsótól a középkategória tetejéig mind szenved ezektől a betegségektől. Igazán prémium még nem volt a kezemben, remélem hogy ott már nem a hulladék dobozból teszik bele az alkatrészeket. De jóhír, hogy többnyire a javítás alkatrész költsége is minimális - rossz, hogy ha nem ért hozzá az ember, akkor nem talál szakit aki bevállalná.

2018. szept. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Boltit nem veszek ledbe.

Lehet cserélni, de nem mind - szét kell kapni s rá kell lesni, ezek nem bonyolult dolgok.


Az asztalból (ami plexi)kihajtható lámpát csináltam led sorral, cserélhetőre.

lehajtva pedig rajzok átmásolásához használom.


25N

2018. okt. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!