Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy tudom kiszámítani, hogy...

Hogy tudom kiszámítani, hogy egy szobába milyen erősségű fényforrás szükséges?

Figyelt kérdés
Pontosabban most rendezem be a gyerekszobát, 8 m2, és találtam egy függesztéket amibe csak 40 wattos körte tehető maximum. Én az ilyenhez hülye vagyok. :) Segítene valaki?
2018. szept. 25. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Talán meglepő lesz amit mondok, de az ilyet nem lehet csak úgy kiszámolni, mert rengeteg mindentől függ. Például milyen színű a szoba, hol vannak a bútorok, mi számít neked "megfelelő" fényforrásnak.


Megoldás: vigyél be egy állólámpát aztán tekerj bele különböző villanykörtéket.


Nem tudom mi az a "függeszték" de ha foglalatra gondolsz, akkor én olyat még nem láttam amibe csak 40W-os izzó tekerhető. De ha mégis valami csoda folytán van ilyen, akkor menj el a villamossági boltba és vegyél 100W foglalatot.


A szerelést bízd szakemberre, mert ahogy te magad is írtad nem értesz hozzá, akkor pedig ne árvuljon meg idejekorán a gyerek.

2018. szept. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem akartam felszerelni. Igen, a függeszték az = lógó lámpa. Így szerepelt a bolt weboldalán. Azért nem jó bele erősebb, mert ez egy hajó alakú gyereklámpa, biztos árt a burkolatnak.
2018. szept. 25. 15:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha energiatakarékos vagy LED izzót teszel bele, akkor erős fényt érhetsz el.

Pl egy 18W-os energiatakarékos izzó olyan "erős", mintha a hagyományos izzóból 83-asat használnál:

[link]

Egy 12W-os led pedig 80W-os hagyományos erejű:

[link]

Azért nem tehetsz bele 40W-osnál nagyobbat, mert a hőkibocsátása miatt felmelegedne a lámpa izzó körüli része (búrája)

Viszont egy energiatakarékos vagy LED izzóval nagy fényerőt érsz el kis Watt-tal.

Egy 40W-os energiatakarékos olyan, mint egy 160 W-os hagyományos [link]

egy 18 W-os LED olyan, mint egy 150 W-os hagyományos [link]

2018. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj, hogy a kiválasztott izzó beférjen fizikailag a helyére (meg persze a foglalata is megfelelő legyen, ne vegyél E14-es izzót E27-es foglalatú lámába)
2018. szept. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Lakoszobába 50-100 Lux megvilágítás szükséges.

1Lux=1lumen/m²

Tehát 4-800 lumen fényáramra lesz szükség. Azaz 8-10W-os LED re lesz szükséged.

2018. szept. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2018. szept. 25. 20:47
 7/10 anonim ***** válasza:
#1-es! Van sok olyan lámpa, amibe kizárólag max. 40 ill. 60 W-os égő tehető. Nem sok fogalmad lehet a villanyszerelésről, nem is értem, miért okoskodsz itt. A kérdező egy szóval sem írta, hogy ő maga akar lámpát szerelni, csak egy izzót szeretne becsavarni.
2018. szept. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nekem elég fontos a világítás, a fények árnyalata, színhőmérséklete. ezért mindenhol több fényforrásom van, mennyezeti, fali, asztali, állólámpák,, de még csillárból is több karos, dupla kapcsolóval, így a szükséglet szerint tudom változtatni a fényeket.

Gyerekszobába sem árt, akár tanuláshoz speciális világítás, de akár ahhoz, hogy rendes tevékenység folyik éppen, vagy éjjel besurransz hozzá, amikor alszik, szóval egy függesztett lámpánál több kellene, figyelembe véve a balesetveszélyt, itt most apróságra célzok, akit óvni kell a baleset lehetőségétől.

Legyél egy kicsit kreatívabb, olcsón is van, vagy lehet csinálni, szerezni világítótestet, ami passzol a berendezéshez, a szokásaidhoz és funkcionálisan is megfelelő.

2018. okt. 4. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk 7w ledizzo van ekkora helységben.Arra figyelj s ledeknél ha veszel hogy ne hidegdehér legyen, hanem melegfehér.
2018. okt. 16. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
[link] Itt baráti áron kaphatsz mindenféle Aigostar LED-izzót 3 év garanciával. Ne tévesszen meg, hogy garancia nélkül kaphatsz kicsit olcsóbban mindenféle LED-izzót, azok addig is tartanak, én sok pénzt dobtam ki rájuk. Fontos, hogy az energia takarékos és a LED-izzónak is van hőveszteségük, így ha a függesztéked zárt, az rövidíti az élettartamukat. Szerintem biztos vannak rajta nyílások, vagy vékony a fala, és át tudja adni a hőt a környezetbe, mert a hagyományos 40W-os izzónak jelentősebb hőleadása van, mint energiatakarékos társainak. Figyelj rá, hogy beférjen az izzó, illetve a sugárzási szögre is figyelni kell. Pl. a kukorica izzók 360 fokban szórnak, így a plafonról visszavert fényre is számíthasz, fénytelített tért kapsz. De ha például vízszintesen van beépítve a foglalat a lámpában, akkor reflektor izzót biztosan ne vegyél, mert annak szűk szögben irányított fénye van, és az egyik falra fog világítani. ha lefelé áll a foglalat, reflektor izzóval a szoba alsó harmada lesz fénytelített, feljebb csak visszavert fényt kapsz. Természetes, vagy meleg fehértől jobb a hőérzete a fénynek, bár a hideg fehér élesebb fényt ad, de kevésbé komfortos egy lakószobában. Én legalább 10W-os leddel világítanám be, ha játszik, könyveket néz, később olvasna is. De számít a belmagasság, a függeszték hossza, a szoba színtónusa (falak, padlózat, plafon és bútorok is. A sötét tónusok sok fényt elnyelnek, a világosak visszaverik. Ha egy foglalatod van, legjobbak a kukorica LED-ek, illetve a spirál LED-ek (sajnos csak 5W-ost látok most náluk), ha beférnek a lámpatestbe. Változó az árukészletük, érdemes írni nekik, hogy mit szeretnél, hátha tudnak rendelni. nagyon kedvesek, vevőcentrikusak online is.
2018. nov. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!