Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Normális, hosszú életű LED...

Bambuci2 kérdése:

Normális, hosszú életű LED fényforrás E14 foglalattal?

Figyelt kérdés

Veszem ezeket a párszáz ft-os szarokat, amik égnek másfél hónapig úgy, hogy naponta kb. 5 órát ég, majd megdöglik. Heti váltásban cserélgetem ezeket a LED-POL márkárú vackokat, de nem tudom, van-e értelme drágábbat venni, ég-e annyival több órán keresztül?

Milyen márkából válogassak? 4000K vagy feletti hőmérsékletűt keresek.



2018. nov. 15. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Akváriumhoz vettem több mint egy éve 5w, 6000k-s égőt. Egy év garancia van rá, de pont tegnap néztem, van ahol 3 évet adnak. Villamossági boltokban kérdezz rá, kell ott lenni jónak.
2018. nov. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, ezek olyan 800-1200 között vannak.
2018. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bármelyik Osram, Philips, GE ledlámpa jó lesz. Sugárzási szög és színhőmérséklet a jobb helyeken meg van adva a termék adatlapján. Az egyik legismertebb netes kereskedőnél több év (2-4) otthongarancia van rá. (Kijöna futár, viszi a rosszat, hozza a jót, ha már kifutott akkor fényerőben és színhőmérsékletben azonosat).


Hosszú évek óta már csak leddel világítok, az egy-két gyárihibás (volt korai rossz széria) garanciális cseréjén kívül még nem ment tönkre egy sem.

2018. nov. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
[link] én Aigostar izzókat vettem tőlük, de még csak 3, 6 és 9 hónapja, viszont 3 év garanciát vállal a gyártó. mintegy húsz LED-izzót vettem, még mindegyik hibamentesen működik. Én is a garancia nélküli, hamar meghibásodó, túlfeszített LED-eket untam meg, és itt is nagyon kedvezőek az árak a garancia tükrében. Sajnálom, hogy korábban gagyikat vettem, sok kidobott tanulópénz volt. Inkább vettem volna azon kevesebb, de garanciás termékeket.
2018. nov. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hirtelen felindulásból OSRAM-ot vettem, ez kétszer annyiba került. Bár az a helyzet, hogy autó fényszóró izzóban nem izmosodik, az is kiég nem egész fél év alatt.

Úgy néz ki, a magas színhőmérsékletnek ez az átka.

2018. nov. 19. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!