Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ti melyik ágyneműt választanátok?

Ti melyik ágyneműt választanátok?

Figyelt kérdés

Anyukámat szeretnék meglepni karácsonyra, de sajnos nem tudom, hogy melyik lenne jobb.

[link]

Erre gondoltam vagy esetleg:

[link]


Arra lennék kíváncsi, hogy mi a különbség a pamutszatén és sima pamut között? Melyik jobb minőség? Mert árban ahogy látom a pamutszatén lenne a drágább. (gondolnám, hogy az a jobb minőség) De azért jó lenne egy hozzáértő tanács :D



2018. nov. 30. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Egyiket sem, mindkettő gyászos színű.
2018. nov. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A színt lehet változtatni, nem ez volt a kérdés...
2018. dec. 1. 09:54
 3/7 anonim ***** válasza:
"A pamut szatén anyaga selymes (nem fénylik és nem csúszós), puha nyáron a tikkasztó hőségben igazi megváltás hűsítő hatása miatt, de használható minden évszakban. Sokan nem ismerik ezt az anyagot, idegenkednek tőle, összetévesztik a műszálas ágyneműkkel ,pedig anyaga 100% pamut, szövése vászon, használata nem okoz csalódást. Aki kipróbálja biztosan kellemes meglepetésben lesz része. Főbb jellemzői természetes anyagból van, jól szellőzik, bőrbarát, elektrosztatikusan nem töltődik fel, allergiamentes, bőrrel érintkezve kellemes hatása van."
2018. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen egyiket sem.

Inkább nyárra való, hűvös érzetet kelt a bőrön.

Én télen inkább a flanel ágyneműket szeretem. A Flanel ágyneműhuzatok anyag összetétele 100 % pamut, puha bolyhos vászon. Kellemes, puha tapintású textíliából készül. Bőrbarát. A téli hónapokban inkább a puha melegségre vágyom .

A kinti ború és szürkeség miatt pedig üde, derűs színekre, ilyenkor különösen szeretem a sárga és narancs árnyalatokat, mert felidézik a napsütést bennem.

A színek is befolyásolják a közérzetünket.

a Szürke

A hamu és a köd színe, ezáltal a szomorúság, a melankólia, az unalom, a fásultság, az egyhangúság jelképe.

A keresztény szimbólikában a test halálát és a lélek halhatatlanságát jelképezi. Ebben az értelemben vált az egyházi közösségek, a rendek megkülönböztető színévé.

A szürke a színek ellentéteként a semlegességet, a hétköznapiságot jelenti.

a Fekete

Az ősi sötétség, a káosz, az éjszaka, a feneketlen, titokzatos mélység, a világűr jelképe.

A színekben kifejeződő élet ellentéte, a halál szimbóluma.

A lemondás színe, a gyász kifejezője; számos hagyományban a gonosz erőkhöz kötődik.

Az ókorban az alvilág isteneihez társult, pl. Hádész-Plútón, Hekaté, Ozirisz színe.

A kereszténységben egyrészt a halál és a gyász színe, másrészt a bűn, a pokol, a bűnhődés jelképe.

A világtól, az élettől való elfordulást, az alázatot is kifejezte, ezért a papok és a bencés szerzetesek ruházatuk színéül választották.

Az alkímiában a szín hiánya, a Nagy Mű első foka, a bomlás, az erjedés, a pokolba való alászállás jelképe.

Ha csak édesanyád külön nem kéri, ne vegyél ilyen lehangoló színű ágyneműt.

2018. dec. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Főleg az utolsónak.

Mint említettem a linkeken szereplő ágyneműk színe mellékes mert több színben is elérhető mindegyik, van rózsaszín, zöld, pasztell stb. Nem lényeg a szín csak az anyag.

De szétnézek akkor inkább a flanelek közt, hátha találok valamit azért elérhető áron :)

2018. dec. 2. 11:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem azért a szín is lényeges lenne... gondolom a többiek is ezért említették meg. ;)
2018. dec. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én imádom a fekete ágyneműket és nálam nincs kihatással a közérzetemre, sőt. Még fekete bútoraim is vannak.
2018. dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!