Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A linóleum és a padlószőnyeg...

A linóleum és a padlószőnyeg szerintetek is “prolinak” számít?

Figyelt kérdés
Nekem is így van a lakótelepen, előszoba linóleum szobák szőnyegpadló, és hát többször kaptam már burkolt utalásokat...
2018. dec. 4. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

A linóleum (tarkett) egyáltalán nem "proli". Az egy teljesen természetes és drága burkoló anyag. A PVC már más kategória.

Nem attól proli valami, hogy másoknak nem tetszik.

Az utalásokat meg a bankba kell.

2018. dec. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Miért lenne az? Előszobába, konyhába teljesen jó a linóleum (igen, a PVC is), oda takaríthatóság kell, a szőnyegpadló is rendben van, mondjuk én nem szeretem, de csak azért, mert állandóan ki-be járkálok a házból és macerás folyton lábbelit cserélni. Lakótelepen teljesen jó volna nekem is.
2018. dec. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

A linóleum is meg a padlószönyegis lehet nagyonproli meg nagyon igényes is, ez a minöségtöl meg a lakás többi részétöl erösen függ.

Én részemröl egyiket sem szeretem, vagy csempe, illetve kö burkolat, vagy parkett, de ez ízlés kérdése

2018. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk az erősen igénybe vett előszobában filc padlószőnyeg van az eredeti mettlachi csempézés felett immár közel 40 éve. Szőnyegtisztító takarítógéppel kiválóan tisztítható, meleg. Jól csillapítja a cipőkopogásból adódó zajokat.
2018. dec. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Nekem a linóleumról az a tipikus lakótelepi jut eszembe, a kis barna kockás, hát az valami borzalom. Nagyon csúnya a fautánzat meg a csempeutánzat is, alapvetően ha valamit utánozni kell, az már nem szép. Annál azért egy nagyelemes kerámiaburkolat fényévekkel igényesebb. Viszont minden csak a minőségen és a kivitelezés igényességén múlik, mi terveztünk be modern irodába olyan műanyag padlót, ami megszólal, de baromi drága is volt.

A padlószőnyeggel meg az a gondom, hogy javíthatatlan, és úgy igazán nem lehet tisztítani sem. Egy nagy szőnyeget el lehet vinni a tisztítóba, a padlót felmosni, de a padlószőnyeg ha elkezd kopni, meg foltosodni, akkor lehet feltépni az egészet. Abból is van persze drágább, azt meg hotelben használunk sokat a zajcsillapítás miatt, de saját lakásban nem raknám le.


Szóval mindennek megvan a maga helye, haszna, de úgy alapvetően én is a kerámia/parketta megoldásra szavazok lakóházban. Egyszerűen igényesebb, szebb.

2018. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

A linóleum is lehet szép, vannak nagyon jó minőségű burkolatok ebben a kategóriában is. A padlószőnyeg szerintem ugyan ez.

Felújításkor (panel) mi kicseréltük a linóleumokat járólapra, a padlószőnyeget laminált padlóra. A linó nem hiányzik, de a padlószőnyeg egy igen (nyilván így könnyebb tisztítani, nem gond, ha valami kiömlik de akkor is, más érzés). Most majdnem mindenhol szőnyeg van a laminált padlón.

2018. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Az anyag és kivitelezés minőségétől függ.
2018. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Proli? Nagyon rossz szó rá.

Inkább praktikus. Azon nem csattan a kúszó/mászó gyereked feje és a lábadnak se hideg télen sem.

Lehet nagyon igényes és szép is. Bár bevallom, egyiket se választottam, amikor sajátba költöztem, hiába volt szüleimnél mindkettő. Főleg a szőnyegpadlóról mondtam le könnyű szívvel az allergiás asztmám miatt, de amikor a saját elsőszülöttem csetlett botlott járnitanulás közben a kerámián... örültem volna ha mégis linó + szőnyegünk van.

2018. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Hol drága a linóleum??? Pont hogy a legolcsóbb padlóburkolók egyike, átlagosan 1400 Ft/négyzetméter! A linóleum és a PVC padló ugyanaz, inkább dizájnban van eltérés, vannak elegánsabb kinézetűek és egyszerű olcsó hatást keltők is. De összegezve maga az anyag szerintem már elavult!

A padlószőnyeg puhább, meleg hatású, nagyon komfortos, viszont az egyetlen hátránya, hogy nem annyira egészséges, mivel nehéz tisztítani, sokkal nehezebb a tisztítása, mint a sima szőnyegnek! Mindenki lakását saját ízlése és pénze diktálja, de például egy felújítás során érdemes lecserélni őket.

Személyes véleményem szerint helyiségtől függően a laminált fapadló sima szőnyeggel, és a járólap a legpraktikusabbak: a járólap időtálló, a laminált fapadló modern, összeségében pedig komfortosak, nagyon könnyű tisztítani őket, és olcsók is (mindkettőből gyakori a négyzetméterenként 2000 Ft vagy annál olcsóbbak)

2018. dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

"Hol drága a linóleum?"

Ott ahol linóleumot árulnak!

Amire Te azt hiszed, hogy linóleum az javarészt olcsó PVC.

2018. dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!