Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szeretitek az otthonotokat?

Szeretitek az otthonotokat?

Figyelt kérdés

Régebbi építésű házban élünk (örököltük), ahonnan nagy valószínűséggel nem fogunk tudni elköltözni, ezért felújítottuk.

Mégsem lett olyan modern kinézetű, mint ami manapság divatosnak és fiatalosnak nevezhető.

Nagy belmagasság, fehérre mázolt belső ajtók, halszálka parketta, lambéria, nem túl praktikus elosztások, retro burkolatok.

Valahogy nem tudom magaménak érezni, nem ilyen otthonról álmodtam. Nyilván haladunk, de pl a konyha újraburkolása és új bútor milliós nagyságrend. Ablakokat, szigetelést, fűtést korszerűsítettük, rengeteg pénz volt. Akármerre járunk, mindenki másnak az otthona annyira tetszik. Friss, fiatalos, otthonos, a miénket nem érzem annak.

Ti mennyire szeretitek az otthonotokat? Mennyire vagytok elégedettek a lakásotokkal?

Tudom nem kellene hálatlannak lennünk, de mégis zavarnak ezek a dolgok.


2019. jan. 9. 23:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
50%

Rossz kategória.

Egyébként meg örülj, hogy örököltél, mások örülnek, ha egyáltalán bérelni tudnak és nem vadidegenekkel kell együtt lakniuk!

2019. jan. 10. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Miért nem úgy újítottad fel, hogy neked is tetszen?

Én így csináltam, kis panellakás, de nagyon rendben lett, szerintem, egy dolgot bánok, hogy a parketta nem lett kicserélve, de sajnos már nem fért bele a keretbe akkor. Ezen kívül nagyon szeretem. Ha lenne mélygarázs a ház alatt, akkor nem nagyon gondolkoznék a cserén

2019. jan. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg téged nagyon befolyásol a divat, a reklám és valójában nincs kialakult ízlésed. Én nagyon szeretem a mi otthonunkat, ami valójában egy régi építésű villa manzard része, félig a tetőtérben. A lakás zömében könnyed, ám antik bútorokkal, dísztárgyakkal van berendezve, kifejezetten meleg hangulatot áraszt. A konyha persze részben felújított, műmárvány padlóburkolattal és régi konyhai tárgyakkal díszítve. A hosszú, műköves előszoba szürke padlószőnyeggel burkolva, de a falon ott is régi tányérok vannak dekorációként.
2019. jan. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Túl sokat bújod a lakberendezési magazinokat. Amúgy mitől "friss" egy lakás?
2019. jan. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég fizettük ki a hitelt. Kis családi ház, ami nyaraló volt, csak át van minősítve.

Egyelőre nem szeretem még, mert még csúnya.

De fejben már megvan, milyen lesz. Akkor nagyon szuper lesz.

Most tavasszal elkezdjük a felújítást, 1-2 év, és szuper házban fogunk élni.

2019. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Konyhát mi kb 150-ből csináltuk meg, igaz használtan vettünk bútort, de hibátlan, és eddig mindenki hagyatesett tőle.
2019. jan. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen,imádom.3 éve vettük meg,most jutottunk el oda,hogy kész van,és olyan amilyet szerettünk volna....Kádár kocka.Mindentfelújjítottunk,falat szedtünk ki,teraszt tüntettünnk el,tetőt cseréltünk,szigeteltünk stb.A parketta nálunk is régi,a nappaliban és a gyerek szobában,de felcsiszoltattuk,lelakkoztattuk.Tök jól néz ki.Idegenek akkik voltak nálunk,azt hitték új építésű...A kert rendbetétele lesz idén a projeckt,járdával,kocsibeállóval,növényekkel stb. Mert katasztrófa ahogy kinéz....
2019. jan. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én szeretem, ha valaminek története van, és inkább legyen minőségi anyagból és kézműves, mint új és tucat. Téged meg vigasztaljon, hogy a trendek mindig változnak, jó eséllyel a nagyid által választott burkolat 10 év és újra divatba jön. Mondjuk a nagy belmagasság szerintem a legtöbb embernél inkább pozitívumként jelenne meg, ahogy a parketta és a fehér ajtók is. Ami tudsz, próbáld meg apránként saját kézzel felújítani olyanra, amilyen szeretnéd. Jobban meg fogod becsülni, mint amire telne egy legolcsóbb ikeás változatot.
2019. jan. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Örökölt családi házunkat most fogjuk felújítani, de mivel nem tudjuk anyagi okokból kifolyólag bővíteni ez sem lesz feltétlenül álmaink otthona (kicsi lesz, nem olyan lesz a tető amilyet szeretnénk stb.). A megkötések ellenére viszont biztos vagyok benne, hogy imádni fogom, mert szeretettel és a legnagyobb gonddal fogjuk berendezni.


Egyébként Pinteresten és a YouTube-on is rengeteg videót találsz, hogyan tudod olcsón kicsinosítani a lakásodat. Sokszor egy bútor lefestése, vagy a szoba egyik falának egy merészebb színre való lefestése, falmatrica, régi fotel újrahúzása rengeteget tud dobni rajta és nem kerül olyan sokba! :) Sok sikert hozzá! :)

2019. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A ház se olyan helyen van ahol igazán szeretnél élni. Igaz?

Csak oda költöztél, mert adott volt. Aztán túj nehéznek tűnik már élmenni onnan. Pedig inkább elköltöznél. Így van?

2019. jan. 17. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!