Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan oldanátok meg a világít...

Hogyan oldanátok meg a világítást?

Figyelt kérdés

Adott egy 26m^2-es (5,1m x 5,15m) és egy 23,8m^2-es (4,61m x 5,15m ) szoba. A belmagasság 3,5m mind a kettőben. Ti milyen megoldással oldanátok meg a világításokat? Én hajlok rá, hogy ugyanaz a megoldás legyen mind a két szobában, de ehhez sem ragaszkodom.


Egy nagy csillára legyen vagy inkább kettő. Többet nem gondolnék, további fénynek lehet még álló lámpát és egyebeket berakni.

Két olyan legyen amiből az egyik nagyából egyirányba és a másik is nagyából egyirányba szór. Vagy legyen két olyan, melyek egyesével is több irányba szóródnak stb.

Illetve hány lumen fényre van szükség ezekben a terekben? Inkább a fényesebb, a jól megvilágított szobát szeretem, plána ha maximumra van véve minden. Ha megvan hogy mekkora lumen szükséges akkor azt hány izzóból érdemes legkevesebb megvalósítani. Pl ezekben a terekben a mennyezetről 2x4 vagy 2x5 vagy 2x6 vagy 1x10 stb. helyről jöjjön a fény.


Nagyon köszönöm a tippeket, ötleteket!



2019. jan. 11. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én asszem betennék egy hármas csillárt, hármas csillárkapcsolóval. A három izzó meg lehetne háromféle, mikor milyen fényre van szükség.
2019. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

EGy három águ csillár nem nagyon kevés majd 30 négyzetméteres szobába?

2019. jan. 14. 09:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem sztem, elvégre nem muszáj külön-külön világítani az izzóknak, mehet a három egyszerre is, meg ugye fényerőtől is függ. Meg aztán lehet betenni éjjelilámpát, állólámpát stb.
2019. jan. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

6000 környéki lumen? Figyelembe véve azt is, hogy idővel a búra koszolódik, az izzó fényereje csökken.

De szerintem a csillárba 3x18 Wattos LED megfelelne. (kb. 4300 lumen)


Arra figyelnék, hogy a LED izzónál tapasztalatom szerint minél nagyobb a teljesítmény, annál nagyobb a búra átmérője.


Van feltüntetve a lumen-en kívül más érdekes adat is az izzókon. 4 számjegy és a végén nagy "K" ami sárgától kék fényig terjed. Nekem a 4000K környéke jött be, ami neutrál fehér...

2019. febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!