Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miért van az, hogy New Yorkban...

Miért van az, hogy New Yorkban legtöbb 2-3 szobás lakásban 2-3 fürdő található?

Figyelt kérdés
Akár 100 m2-es 2 szobás lakásban is 2 fürdő WC van. Kis lakásokban is összezsúfolnak annyit ,hogy minden szobának legyen illemhelye, fürdője.
2019. febr. 13. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

De jóóó!

Én is ilyen lakást keresek Budapesten - vagy a közelben az országban.

Én azért szeretném, mert szerintem a fürdőszoba személyes dolog, tehát mindenkinek saját kell. Én ki nem állhatom, ha akár csak szerelő bemegy a fürdőmbe valamit szerelni, nemhogy még használja is.

Sok ilyen lakást kiadásra alakítottak ki, így minden bérlőnek jut 1 szoba + 1 fsz.

2019. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Németországban is minden szinten van fürdőszoba és külön WC. Ez lenne a normális.
2019. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

ehhez az is hozzátartozik, hogy a vendégek nem használják a háziak fürdőjét, klotyóját, bidéjét, mosdóját...persze van vendégtörölköző, vendégfogkefe, stb..


ezzel némileg szűkítik a fertőzések lehetőségét(vagy ismerik egymást)

2019. febr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Magyar viszonylatban sem ritka egy nagyobb lakásnál a több fürdő vagy legalább több mosdó.


Mi 4 fős családdal 2 wc + 1 fürdő mellett is vártunk néha a másikra. De albérletben lakva +1 emberrel is sokszor kell várni, kerülgetni egymást a fürdőnél.


Plusz építészként nekünk is azt tanították, hogy ha lehet, akkor legyen több fürdő és külön a WC. Egyrészt ha vendég jön, akkor van vendég WC, vagy a szülői hálóhoz közvetlenül is kapcsolódhat egy fürdőszoba, hogy anyu-apu este le tudjon fürödni és ágyba bújni. Illetve a gyerekeknek külön kisebb fürdő-zuhanyzó.


Vagy ismerősnek elég kis lakásban van 2 WC. Egyik az előtérből, másik a szobájából nyílik. Kicsit kényszer megoldásból lett, mert régen üzlet helyiség volt. De így 2 külön használható WC van, az egyik csak a sajátja. Szerintem tökre kényelmes, hogyha a veled lakók vendéget fogadnak, akkor te a szobádon keresztül eljuthatsz a WC-re, és nem mindenki szeme előtt kell átvonulnod a napi trónolásra.


Vagy saját házunkban is mindig az volt az álmom, hogy mennyire jó lenne legalább egy zuhanyzó az emeleti WC mellé, mert elfért volna kényelmesen.

2019. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálam mondjuk az álom lakás így nézne ki:


Privát helyen lévő WC, amit bárki használhat, nincs szem előtt, de mégis elérhető. Vendégek is ezt használhatnák. Alapból legrosszabb érzés, mikor ülök a budin, és mások előtte mászkálnak, vagy beszélgetnek.


Fürdő külön lenne a gyerekeknek, illetve lenne egy saját gardróbból, vagy szülői szoba környékéről nyíló "saját" fürdő, amit csak én és a párom használunk. Káddal, zuhannyal.


Plusz néha elgondolkozom, hogy jó lenne egy pincei zuhany, ahol kerti munkák, szerelés, favágás után kicsit át tudom csapatni magam, és nem koszosan kellene a házba lépni.

2019. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mi lakásunk csak 70 m²-es 2 fürdőszobás,a egyik az előszobából nyílik, ha vendégeket fogadunk ők ezt használják, a másik a hálószobánkhoz tartozik, ezt csak mi használjuk. Szerintem ez így nagyon kényelmes. Főleg a reggeli rohanásban hasznos, hogy nem kell egymásra várni.
2019. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem New Yorkban azért van ez így, mert az összesen kb. 1 millió 2-3 szobás lakásnak van kb. 200.000 tulajdonosa meg kb. 5 millió bérlője. Többfelé lehet úgy kiadni bérletbe egy lakást, ha minden szobához tartozik külön fürdő, wc, vagyis több pénzt hoz a tulajnak.
2019. febr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utcsó írta meg az igazi okot. Az ilyesmi "értelmetlenség" vagy valami vallási izé miatt szokott lenni, vagy egész egyszerűen még többér lehet kiadni, és hülye lesz nem meglépni. Gyakorlatilag az ottani minilakások, lakrészek nyugodtan nevezhetők börtönöknek is, a filmeken persze nem ezeket mutogatják, hanem azt ami nem a valóság.
2019. febr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!