Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen betonból és milyen...

Milyen betonból és milyen eljárással készülnek azok a trendi betonpultok amiket a neten látni? Konyhapultokat mosogatókat de még fürdőkádat is láttam már készülni belőle. Milyen beton az?

Figyelt kérdés

#beton #pult #betonpult #beton mosogató #hobbi beton #dekor beton
2019. márc. 4. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Beton beton. Vízzáró, egyèb adalèkkal. Vibrációval tömörítik, megfelelő mèretű, színű kavics ès fel csiszolják, mint a sírköveket. Szüksèg szerint felületi bevonattal is elláthatóak.
2019. márc. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a konyhapult van betonból. A neten találtam több jó leírást, hogy hogyan kell készíteni. Mi sima betonból csináltuk, de finomabb sódert vettünk hozzá. amikor ki lett öntve és megkötött akkor az egész fel lett csiszolva (na ez brutál porral járt), majd kapott egy erre való festést. Első rétegben egy pórus tömítő került rá, a második réteg egy fedő lakk (ez biztosítja a részleges savállóságot /sok élelmiszer és hozzá való savas kémhatású pl. ecet, tej és az oldja a betont/. Azt írták kb. 3-4 év után újra kell lakkozni, a miénk mostmár 5 éves és semmi baja. A mosogató tálca, elektromos főzőlap helyét kirekesztettük (ahogy azt bármilyen beton szerkezetnél szokás). Én nagyon szeretem mert nagyon jó lett, erős, és ényleg jól néz ki. Egyedül egy helyen rontottuk el de azzal tudunk együtt élni. Amire figyelni kell a betömörítése a betonnak, és, hogy nagyon egyenletesen legyen elhúzva. Ha gondolod privátban átküldöm, hogy mi milyen bevonó anyagot használtunk.
2019. márc. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt meg köszönöm.Eloxy gyantával is be lehet vonni? Én arra gondoltam hogy misungból csinálok.Milyen volt a sóder cement arány?
2019. márc. 6. 06:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!