Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen szekrény áll a legközel...

Garott kérdése:

Milyen szekrény áll a legközelebb az elképzelésemhez?

Figyelt kérdés

Hamarosan el fogok költözni, és jó 30 évig panellakásban éltem. Ez most nem az lesz, és az egyik gondom a szekrény azaz a beépített szekrény pótlása. Ebben minden bőven elfért, rengeteg cuccomat tartottam benne, amik nem ruhák hanem mindenféle más. Kb mi lehet az a szekrény vagy szekrénytípus amivel ezt pótolni tudom. A legnagyobb kérdésem főleg a teherbírás, mert ez minden súlyt kibirt, ám egy sima külön álló szekrénynél gondolom sokkal nagyobbak a korlátok.

Csak felvázolva a panel szekrény méretei 85 cm széles, 60 cm mély és szobamagas, ami kb 260 cm.


Gondoltam esetleg egyedi szekrény készítésére, de árakat sehol nem írnak előzetesen, de selytem, hogy egy ilyen egyedi munka nagyon drága lehet (kb minden nagyobb oldal ilyen csilivili szekrényeket mutat, de ebbben az esetben a praktikusság lenne a lényeg).


Nagyon köszönök minden segítséget, mert már egy ideje nézek ikeától vateráig mindent, de még csak hasonlót sem találtam.



2019. márc. 12. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link] 2db ilyen egymás mellett?

[link]

vagy ez? Bár árat nem írtál,hogy mi fér bele.


Ha esetleg saját lakás, akkor az nem lenne egyszerűbb, ha leválasztanátok a falból egy neked tetsző "sávot" és gipszkarton falat raknátok be? Oda tudsz venni pakolós polcokat olcsón, illetve ki tudsz alakítani egy "gardróbot"..

2019. márc. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is gondoltam az esetleges építésre, de ott sem tudtam összeggel kalkulálni, ami jelenleg a legnagyobb gondom. Az összeg elég korlátozott, mert az egyetlen oldal ahol beépített szekrény készítést láttam az 350-400e volt azokra a méretekre amit fent írtam. Én olyan 150e forinton belül akartam volna tartani a költséget.
2019. márc. 13. 10:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyedi beépített szekrények sajnos valóban drágák, de hosszútávon egyébként szerintem ez a legkifizetődőbb is. Mi összespóroltuk rá és L alakban komplett előszoba bútort csináltattunk. Az előnye az, hogy abszolút a mi igényeinkre készült. Én rajzoltam meg és egyeztettem az asztalossal. Ott fiókos/szekrényes/tükrös/rekeszes, ahol mi akartuk, olyan színű, amilyet akartunk, a fogantyúkat, akasztókat is mi választottuk, a belső elrendezést is. Földtől-plafonig teljesen kihasznált rakodó tér áthidalóval az ajtó fölött. Nagyon szeretjük és nem bántuk meg, hogy vártunk, amíg összejön az ára.

Azért nem fogsz honlapon árat találni az egyedi bútorokhoz, mert nagyon sok mindenen múlik. Milyen fogantyú, milyen sín, milyen anyag, milyen vastagság, milyen borítás, stb. Kérj tájékoztató jellegű árajánlatot komplett méretekkel, esetleg rajzzal.


E mellett pedig van egy brutál nagy gardrób szekrényünk. 100-120 ezer körül mozgó, átlagos áruházakban kapható nagy dupla tolóajtós szekrény. Hátránya, hogy polcokat külön szabattunk bele, mert a gyári forma kihasználhatatlan és nem ér plafonig, előnye viszont, hogy nagy, mindent elnyel és szerintem ahhoz képest nem drága.

Nagyjából ennyi az össz rakodó felületünk. Ami nekünk még ilyen szempontból nagyon bejött az az IKEA malm, vagy a brimneshez hasonló előd fiókos komódjai. Rengeteg, de tényleg rengeteg cuccot el lehet bennük süllyeszteni ahhoz képest, amekkorának kinéznek. Az ikeában még a PAX-okat dicsérik, de azok szerintem iszonyatosan drágák.

2019. márc. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!