Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyibe fájna kb a szobámban...

Mennyibe fájna kb a szobámban a tapétázás és a festés? 17/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyjából szeretném tudni, mennyi kell összespórolnom, hogy az elképzelésemet megvalósítsam. Nagyon meguntam a szobámat. Közel három éve lett végre saját szobám, előtte apámmal kellett osztozkodnunk egy szobán és egy kihúzható ágyon a volt lakásunkban. Tehát tök jó volt végre megkapni ezt. Azóta viszont rengeteget változtam. A bútoraim világosak, a falam világoslila, a parkettám szintén világos, mint a bútoraim. A lila falamra lett festve, de mivel nem kedvenc időtöltésem, nem vittem túlzásba. A szekrénysorom, és mert kicsi a szobám, eléggé unalmas hatást kelt, még ha közben szép is, mert egyhangú.


Négy falam van. Egyiket a szekrénysor foglalja el, így az kiesik, mert beépített. Az egyik falamra mintás tapétát szeretnék, a maradék kettőt pedig barnás színűre szeretném lefestetni.


Egyrészt, ez így megoldható lenne? Ha nem is írtam le jól, a fejemben lévő képen jól néz ki.


Kb ez mennyibe fájna nekem? Vagy legalábbis mennyiből jönne ki biztosan? Mondjuk 200 ezer?


Fogalmam nincs az árakról, amikor apámat kérdeztem, konkrét összeget nem mondott, mennyibe került a szobám lilára festése. Továbbá nemet mondott az újrafestésre, mert csak néhány éves. Jogosan mondta, de azóta én és az ízlésem is változott. Szép a szobám, köszönöm apámnak, de már nem szeretek annyira benne lenni, mint az elején. Nem engem tükröz. Ezért aztán saját pénzből szeretném finanszírozni majd. Főleg úgy, hogy mire ahhoz érünk, hogy rábólint, szerintem rég elköltöztem. Viszont a lakás az enyém, rám lett íratva, arra az esetre, ha apám ne adj isten meghalna, ezért előbb szeretném átalakítani.



2019. ápr. 23. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
A festés simán kijön. Ha új bútorokat is akarsz, az már többe fog fájni.
2019. ápr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A festésre és tapétára nyugodtan számolhatsz 200-át

De így igazából hogy nem írtál méreteket még mindig nehéz megmondani

2019. ápr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
200ezer biztos nem lenne, de ha nincs baja a falnak nem repedéses nem pattog a festék akkor te is áttudod festeni hengerrel gyerekjáték. Veszel egy jó minőségű festéket és hengerrel végig mész a falon.
2019. ápr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs baja a falnak, tényleg a a legegyszerűbb és legolcsóbb, ha te kifested, nem ördöngösség és ha elsőre fedi, egy nap alatt meg van, csak előtte rámolni kell és a padlót, bútorokat le kell takarni fóliával vagy újságpapírral.

Egyébként nem a fal színétől lesz egy szoba egyhangú vagy se, feldobni könnyebb képekkel, párnákkal, színes függönnyel, ágytakaróval, növényekkel... stb. Ezeket sokkal könnyebb cserélni is akár évszakonként, mint a fal színét és akár egy tök fehér szoba is százféleképp berendezhető izgalmasan. Pl. [link]

2019. ápr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel azt írtad, hogy mindössze pár éve lett kifestve, ezért gyaníthatóan hibátlan a fal. Tehát rá lehet festeni.

A jó minőségű falfesték a két faladra nem kerül 10ezer Ft-ba sem. + veszel egy teddy hengert és megcsinálod.

A maradék egy db. falad kell csupán tapétázni, szerintem azt is meg tudod csinálni ha akarod. Kell kis ragasztó meg az általad kiválasztott 2-3 tekercs tapéta.

Ez sem kerülhet többe 20ezer Ft-nál.

Vagyis kb. 30ezerből ki tudod hozni magadnak -ha ügyes vagy- az egész szobát.


(A maradék 170ezer Ft-ból meg elmész nyaralni valamelyik tengerpartra.)

2019. ápr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!