Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Átfesthetem az asztalomat?

Átfesthetem az asztalomat?

Figyelt kérdés
Van egy asztalos által készített íróasztalom, ha jól emlékszem bükkfából készült. Natúr színe lett meghagyva, csak valamilyen átlátszó lakkal(?) van lefestve. Hogyan festhetném át fehérre?

2019. jún. 22. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Lecsiszolod róla a lakkot és hajrá.
2019. jún. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Átfestheted, én megengedem.

Vegyél pemzlit, fehér festéket (ha kell hígítsd fel), tegyél az asztal alá karton lemezt vagy hullámpapírt, hogy a lecsöppenő festék ne okozzon galibát és vékonyan felhordva - fessed be. Ha nem egyenletes a takarás, akkor inkább hagyd megszáradni (a dobozon megtalálod mennyi a száradási idő) és csak utána fesd újra.

Vagy vegyél spray formában és azzal fújjad be, kellő távolságból, nehogy megcsurranjon.

2019. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 szerinted melyikkel lesz szebb az eredmeny?
2019. jún. 22. 20:44
 4/7 anonim ***** válasza:
A spray szebb,jobb felületet ad,de ne a legolcsóbb Tesco-s festékkel csináld,mert hamar mattul és nem tartós.Vegyél hozzá kopás álló zománcot.Lecsiszolod fáig a régi lakkot,alapozod fa alapozóval és fújod a minőségi festékkel.
2019. jún. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a spray jobban takar, főleg, ha ügyesen tudsz vele bánni, azaz kellő távolságból úgy mozgatod a kezed, hogy egyenletesen takarjon. Ott kezdjed vele, ahol nem látszik (alul), hogy lássad, milyen a takarása a festéknek, azaz jól mozogsz-e a kezeddel.

A 4-es válaszoló a Tesco-s festékkel valamit félremagyaráz: azt a festéket ajánlja, mert hamar mattol és kopik. Talán épp ezt NEM ajánlja. Ő tudja mit akart írni.

2019. jún. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös ugorj neki még egyszer a 4. válasz szövegének ,hátha sikerül.
2019. jún. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek, tényleg rosszul értelmeztem.
2019. jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!