Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kikapcsoltathatom-e az áramot...

Kikapcsoltathatom-e az áramot a haszonélvező feje fölött?

Figyelt kérdés

Elsőre kegyetlenül hangozhat a kérdés, de egy utolsó alkoholista tróger a haszonélvező a lakásomon, aki nem fizet és nem fizetett soha semmit a rezsibe. Míg én is ott laktam, fizettem magam miatt, de sikerült elköltözöm.

Nem szeretném, ha a nem fizetése miatt végrehajtás kerülne a lakasomra, én viszont nem tudok két háztartást fenntartani, és nem is kötelességem szerintem, így, hogy nem én lakom benne. (Vagy rosszul gondolom?)


A kérdésem az lenne, hogy kikapcsoltathatom-e az áramot és a fűtést a lakásomba, hogy a haszonélvező ne halmozhasson fel végrehajtást? Gondolom, hogy ha kiköttetni nem is tudom/szeretném, alapdíjat akkor is kell fizetni, de hogyan tudnám elintézni, hogy csak azt kelljen, ergo ne fogyaszthasson áramot?



2019. szept. 16. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Tetess fel előre feltöltős "kártyás" villanyórát.
2019. szept. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2019. szept. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

"Az ingatlan-nyilvántartásba tulajdonosként bejegyzett személy köteles helytállni – elsősorban – az ingatlan tulajdonon felhalmozott közös költség, rezsi stb. tartozásokért.


Ha a tartozásokat a bejegyzett haszonélező halmozta fel – másodlagosan – a tulajdonos a haszonélvezőt akár per útján is kötelezheti az általa megfizetett tartozások megtérítésére"

2019. szept. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! És hs úgy alakul, mivel tudom bizonyítani a közművek felé, hogy nekem semmi közöm a tartozás felhalmozódásához?

Bérleti szerződést elfogadják?

2019. szept. 17. 05:23
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
A közműnél a gyakorlatban az intézkedik, akinek a nevén van az óra. Nem kérnek se tulajdoni lapot, se bérleti szerződést. Neked tényleg az volna a legjobb, hogyha bemennél, és előre töltős órákat kérnél. Így a bentlakó haszonélvezőnek addig lenne szolgáltatása, amíg fizeti saját magának, de neked se halmozna fel adósságot. Amúgy az adósságot mindig a tulajon hajtják be a közművek a gyakorlatban...
2019. szept. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!