Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Palackról szeretnénk üzem....

Palackról szeretnénk üzem. Konvektort, amire az van írva, hogy földgáz 25 mBAR G20 GN H. létezik olyan valami ami a gázpalack nyomását átalakítja ebbe a tartományba? Ilyen esetben mehet az a konvi is palackról ami eredetileg földgázra van optimozva?

Figyelt kérdés
2019. okt. 5. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Persze, van nyomáscsökkentő reduktor, de nem tudom, hogy elég-e az vagy hogy egyáltalán szabad-e.
2019. okt. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha meguntad az életed akkor nyugodtan ráköthetsz egy palackot.

Egyébként pedig nem véletlenül van külön földgázüzemű készülék.

PB gázkeverékkel csak égőfej átalakítás után lehetne használni. Szóval elsősorban nem a nyomás a probléma, hanem a fúvókák mérte, ami rossz levegő+gáz keveréket juttatna az égéstérbe földgázüzemű készülék esetén.

2019. okt. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó, de miért untam meg az életem? ettől még nem robban fel, max tönkremegy...
2019. okt. 5. 23:42
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

A nyomáscsökkentőre rá van írva a kimeneti nyomás, mert van 30 és 50mbar-os is.

Viszont a nagyobb kalória miatt kisebb a PB fúvóka nyílása, másképpen tökéletlen lesz az égés. Az el nem égett gázok, PB gáz is ha felgyülemlik okozhat már problémát, mert ezek be tudnak durranni. Fölösleges ilyen marhasággal próbálkozni, ergo nem értesz hozzá, gőzöd sincsen, és megvan a veszélye csak te nem tudod.

2019. okt. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"ettől még nem robban fel, max tönkremegy..."


Látod ezért írtam, hogy ha meguntad az életed akkor nyugodtan rákötheted.

Nem értesz hozzá, ahogy a #4 bővebben kifejtette ez nem úgy működik ahogy elképzelted.

Szakemberrel talán át lehetne alakíttatni, kérdés hogy megérné e egyáltalán.

2019. okt. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Kell egy megfelelő nyomáscsökkentő, egy tömlőcsonk, egy gáztömlő két bilinccsel és ki kell cserélni benne a fúvókát PB gázhoz valóra. Nem nagy varázslat átállítani PB-re, de azért jobb szakemberre bízni a fúvókacserét.
2019. okt. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

A lepontozónak üzenem, hogy szinte minden gázkészülék működtethető mindkét fajta gázzal és ezt a gyártók le is írják. Ha nem hiszed el, olvass:


[link]

2019. okt. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyomjál még egy piros kezecskét, hogy meglegyen életed legboldogabb napja!
2019. okt. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!