Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hődobról mi a véleményetek,...

Hődobról mi a véleményetek, érdemes olyat beiktatni a fatüzelésű lemezkandalló füstcsövei közé?

Figyelt kérdés
Állítólag növeli a hőleadási felületet, megemelve ezzel a kályha, lemezkandalló hatásfokát, nem megy ki a kéményen a meleg, csak kisebb mértékben, odabent a házban adja le a távozó forró füstgázok energiáját. Van belőle lamelás, valamint párhuzamos vékonyabb csövekre bomló hődobok is. Nem kormolódik vajon hamarabb a kémény, mint a sima cső esetében? Hiszen alacsonyabb hőmérsékletű füstgáz távozik a kéményen keresztül. 500 fokos füstgázhoz ajánlják, a fatüzelésű lemezkandalló esetében ez vajon mennyi?

2019. okt. 7. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk 6kw-s makói öntött vas kandallónk van az egyik szobában. Az első évben nem volt,azóta,-már negyedik éve van hődob. Az a fajta,ami körben 6 vékonyabb csőből áll,120mm átmérőjű maga a cső.Új ára olyan 16~17k körül van,én egy tízesért vettem,használt,1 éves volt.

Sokkal hamarabb meleg van,tényleg jó dolog.

Tisztításról annyit,hogy mi minden tavasszal kitakarítjuk,így semmi gond lele.

2019. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és hogyan lehet egy ilyen hődobot kitakarítani, kitisztítani? valami kéményseprőszerszám kell hozzá?
2019. okt. 8. 17:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Én megmondom őszintén,a lombfújóval szoktam átfújni.

A két végét meg a hagyományos kéménykefével.

2019. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, jól gondolod, mivel csökkenti a füst hőmérsékletét, ezért nagyobb a kormolódás, kátrányosodás veszélye. Ez ellen a kémény szigetelésével lehet védekezni.
2020. okt. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!