Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy tudom előre kiszámolni,...

Hogy tudom előre kiszámolni, hogy mennyi lesz a rezsi?

Figyelt kérdés

Próbáltam utánanézni hogy ha esetleg van fent hasonló paraméterekkel rendelkező ház mint ahova most költözünk, akkor nagyságrendileg mennyi ott a rezsi, mert fogalmam sincs, hogy 10.000 vagy 200.000 forintra számíthatok... de mindenhol csak olyan válaszok vannak, hogy a konkrét háztól függ, meg általában elmegy más irányba a téma, szóval nem igazán találtam releváns infót erről, hogy körülbelül nagyjából megközelítőleg mennyi egy x ház rezsije.

De mégis, nincs erre valami módszer, hogy előre tudjam nagyságrendileg? Vagy majd az első számlákon meglepődök?


2019. okt. 16. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"de mindenhol csak olyan válaszok vannak, hogy a konkrét háztól függ"

Így van és nagyban függ tőled!

A víz ára helyileg változó, a szolgáltató honlapján meg tudod nézni, majd a szokásaidtól függően becsülni. A villany szintén.

A fűtés megmondhatatlan, ha nem ismered az épületet, a fűtési rendszert, a te igényeidet.

2019. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1: ... és az időjárást évekre előre.:)
2019. okt. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De ez az, ötletem sincs, hogy a "szokásaim" mennyi vizet, áramot jelentenek... eddigi életem során vagy a szüleimmel laktam (akik aktívan kizártak engem a pénzügyekből, mert nem tartozik rám), vagy pedig úgy, hogy 8-an laktunk egy bérelt lakásban, és mindenki egy fix összeget adott a tulajnak havonta, amiből valamennyi a rezsire ment.

Szóval én sose láttam számlákat, meg mérhetetlen is lett volna külön hogy mennyi fogyasztás jut rám...

1 hónapon belül költözünk egy kis családi házba, de így eléggé parázok, hogy vajon mennyibe fog kerülni havonta. :((

2019. okt. 16. 12:06
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Mi ugy számoltuk hogy kb 30000 ezerbe bele fog férni(10 villany+10 áram+10 gáz),neten nézelődtem hogy átlagosan mennyi vizet,áramot fogyaszt egy átlagos család,én ezeket vettem alapul.

Egy hóbapja élünk itt és eddig bőven belefértünk még közösköltséggel is(+6000forint) de ebben az összegben a fütés nincs benne.

3an vagyunk és egy kb 50nézetméteres lakásban lakunk.

2019. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Hát érdemes úgy megoldani a fűtést, hogy tudjál csak ott fűteni, ahol ücsörögsz. Társasházi lakásban a lakás többi részét nem is kell fűteni akár, mert körülötte be van építve, tehát nem tud nagyon lehűlni, családi házban meg mondjuk egy 17-18 fokot tartani az egész házban, ha elmész, akkor 13-14-et.

Lakásban ilyenkor a gázfűtés egy főnél közepes, tehát 40-60 nm-es lakásban évi 50-90 000 Ft - függ attól is, mennyit vagy otthon, családi házban 2-3-4-szerese is lehet ugyanekkora alapterületnél és ugyanakkora belmagasságnál.

2019. okt. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem tudom, miért lettek lepontozva, legalább valaki írt számokat.

A fűtésünk egyelőre mindenképpen villany lesz, nincs elérhető közelségben gáz... majd lehet, hogy évek múlva megcsináljuk, de jelenleg nincs arra többmillió forintunk, hogy kiépítsük. (Se gáz nincs bekötve, se a házban nincs kiépítve radiátoros fűtési rendszer, nincs kazán, semmi.)

Kicsi (32 nm kis belmagassággal) szabadon álló házikó, vadonatúj műanyag nyílászárók, a födémen vadonatúj vastag szigetelés, a falakon van vastag üveggyapot szigetelés, ez néhány helyen ki lett cserélve újra, de nem mindenhol. Jelenleg kellemesen felfűti pár perc alatt a reflektor, amit használunk esténként a munkához, és eddig úgy tapasztaltuk, hogy a ház jól bent tartja a hőmérsékletet.

Ketten fogunk ott élni, átlagos dolgozó napirenddel (reggeli készülődésnél, este 5-6 után és hétvégéken tartózkodnánk otthon).

2019. okt. 17. 09:16
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbb az, ha tudod az előző tulajdonos/bérlő mennyit fizetett. Lehet tőle nyugodtan közüzemi számlákat kérni és egy kb. havi rezsi díjat. Mi pl. tudtuk, hogy 5 főre nagyjából hogy jött ki az előző lakó, az összes számláját bemutatta már a második érdeklődésünkkor, nem rejtegetett semmit. Mi csak ketten vagyunk, értelemszerűen valamivel kevesebbet fizetünk. Szerintem ez a legjobb támpont. Persze ezen belül is igény függő, pl. mennyit főzöl, mennyit pacsálsz, hány ezer éves a hűtőd, de az előző lakó mindig jó kiinduló pont. :)

Nagy általánosságban nem igazán lehet válaszolni erre a kérdésre, ezért nem is tette meg senki sem itt, sem más kérdésnél nagyon. Főleg ház esetében nagyon függ annak a milyenségétől, fűtési rendszerétől, milyen szolgáltatásokért kell fizetni egyáltalán (nálunk pl. nincs gáz), van-e valamilyen megújuló energiaforrás kiépítve, stb.

2019. okt. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Bő 10 éve nem lakott senki a házban, és teljesen át is lett építve azóta, más megoldásokat is fogunk használni, sajnos nem játszik ez, hogy elkérni a számlákat... :/

Ahogy elnézem, eléggé meglepetésszerű lesz az elején az első pár számla.... Már az segítség lenne, ha anno tudtam volna, hogy szüleim mennyit fizetnek kb.. :/

2019. okt. 17. 10:58
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hogy én konkrét számokat is írjak neked: nekem van egy 55 nm-es, 2 szobás társasházi lakásom, ahol jelenleg 3 lány bérlő lakik. Vízfogyasztásuk: kb. 1500-2000 ft/fő/hó. Gáz, csak főzésre használják, összesen kb 1500 ft/hó. Fűtés távfűtés, egy évre összesen 130-140.000 ft körük szokott lenni. Ez neked nem biztos, hogy mérvadó. Ez egy lakás, külső hőszigetelése a háznak nincs, és a távfűtés a legdrágább. Villany: kb. 3-4000 ft/hó. Apukám egy 70 nm-es, 3 szobás társasházi lakásban lakik. Az ő költségei: víz: 1500 ft/hó, villany:6-7000 ft/hó (főzés, melegvíz is arról megy, de ő nem sokat főz,) gáz nincs a lakásban. A fűtés: a társasháznak van egy közös kazánja, pár éves, jól működő kazán. Ő egy fűtési szezont megúszik 100.000 alatt. Holott nagyobb lakást fűt, mint a bérlőim. De a lakás szigetelése jobb, és olcsóbb a fűtési mód. Szóval az első hónapok tényleg lutri lesz. Függ a ház műszaki állapotától és a ti szokásaitoktól. Tegyél félre minden számlát.
2019. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. okt. 17. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!