Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A telet lakókocsiban fogom...

A telet lakókocsiban fogom tölteni. Mivel érdemes fűtenem, mennyire kell szigetelnem?

Figyelt kérdés

Negatív kritikát nem kérek, így alakult, ezen a télen biztos, de még a következő kettő is sanszos.

Áram vagy gázgűtés a jobb?

Illetve mennyi szigetelést raknátok rá, milyet?



2019. okt. 26. 12:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Gyorsan-gyorsan tegyél rá/mellé valamilyen kidugós fémkéményt és hagyományos kályhával fűtsél! Német örökégő OHRA lenne a legjobb, de azt már csak használtan kapsz, Jófogáson, Vaterán)

A gáz palackról 3-5 napig elég, használattól függően, a villany is lenne 30ezer/hó

A szigetelést 10 cm-es nikecellel szokták, de attól még nem lesz sokkal olcsóbb a fűtésed, amellett már lehet késő is van hozzá, jövő héten jön a hideg meg a csapadék.

2019. okt. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%

Ha jól elszigeteled akkor talán nem olyan horribilis lenne a fűtés , de a nélkül drága nagyon.

Milyen lakókocsi ez, telepített?

Mert akkor ha sok évet ott kellene lenni akkor megérné nagyon jól megcsinálni, csak hát az sem olcsó.

Én úgy csinálnám hogy mellé 4 oszlopot és rendes tetőt rá, az oldalát minimum OSB lapokkal körbe és azt belül 50-es hungarocellel kibélelni, jó szorosan . Persze kellene hozzá ajtó, ablak is. Így ha nem olyan nagy a lakókocsi akkor egy 2000 Wattos hősugárzó talán betudná fűteni, ha menne állandóan. EZt számold ki hogy hány ft.

2019. okt. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%
Mekkora hely van körülötte , szalmabálák elférnek a falaira pakolva ?
2019. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

A kályha nem biztos hogy jó ötlet, nagyon kicsi a lakókocsinak a térfogata, komoly a veszély, hogy elfogy a levegő + tűzveszély.


Elektromos radiátort és egy jó téli hálózsákot javasolnék.


Szerintem nem éri meg szigetelni. Ezek vékony furnér lemezből vannak, nem bír el semmit, főleg a tető a problémás, ahol a legtöbb hő elmegy.

Ahol kifúrod, ott be fog ázni.

2019. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi.

Fedett kocsibeálló megy fölé, köré 120mmes nikecell.

Kérdés, elég lesz-e.

2019. okt. 26. 14:58
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

1-es vagyok és amit írtam tapasztalatból írtam, mert nekünk a telken így van megoldva, épített téglakéménnyel.

Igaz, hogy egy 2 évszakos Ászáron vett mobilház, de a keresőszavaidnál ez is szerepelt, ezért mertem írni.

(Ennek sincs másból az oldala, mint egy lakókocsinak)

Kályhánk van, ami annyira bemelegít, hogy szigetelve sincs, pedig a szilvesztereket mindig ott töltjük és még nem fáztunk.

2019. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne jobb egy vályogházat venni ezen a pénzen?
2019. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Vályog nem megoldás, mert a telek adott, a lakókocsi adott, pénz meg nincs. Vagyis vályogra nem elég
2019. okt. 28. 22:58
 9/19 anonim ***** válasza:
58%

"Nem lenne jobb egy vályogházat venni ezen a pénzen?

" Jópofa:-)))))

Valószínű egy párszázezer ft értékű telepített lakókocsiról van szó,egy lakható vályogház az masszívan nem ez az árkategória...

2019. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%
Egy vályogház ára elsősorban attól függ, hol épült. Ismerek települést, ahol pár százezerből kettőt is kapsz.
2019. okt. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!