Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vegyes tüzelésű kazámt hogyan...

Vegyes tüzelésű kazámt hogyan kell használni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Télen-nyáron utálom a meleget, én betakarózva szeretek aludni az egészséges huszonpár fokban. Gyerekkoromban is ilyen kazánunk volt, de apukám mindig rakott rá egy keveset, ezáltal egy egészséges egyenletes hófok volt, még reggel is.

Ezzel szemben a férjem begyújtáskor agyig rakja (mert hogy nem fog mindig lemászkálni), felmegy a víz 70-80fokra, a házban nem lehet megmaradni, olyan meleg van, összes ablak ki, kereszthuzat. A gyors meleg hátránya az összeveszés, valamint az, hogy hajnal 1fele már teljesen hidegek a radiátorok és hideg a ház.

Kérdésem, mi a jó taktika?

(nő irta ki a kérdést, ezt vegyétek figyelembe. Tavaly szénnel is tüzeltünk, de akkor még elviselhetetlenebb a meleg. Az emeleten van olyan tágulási vizes tartályunk (nem tudom a nevét).

Köszönöm a tippeket.



2019. nov. 12. 22:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Plusz infó, keringető szivattyú is van rajta.
2019. nov. 12. 22:48
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
86%
Egyszerű be kell rakni egy huzatszabályzót pár ezer forint. Beàllítod pl 50 fokra és nem megy 50 fok fölé a vízhöfok.
2019. nov. 13. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mindentudó99 ***** válasza:
2019. nov. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a férjem erről a valamiről, azt mondta, hogy nincs a mi kazánunkban kialakítva neki hely..

(most új kazánt pont nem akarok emiatt venni)

Van gáz kazánunk is, már lett szólva a szerelőnek, hogy tegye rendbe, s megnézünk azzal egy hónapot, mennyi megy el fűtésre.

2019. nov. 13. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!