Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mivel nagyon megdrágult a...

Mivel nagyon megdrágult a fával való fűtés, ezért van aki -némi számolgatás után- áttért a gázfűtésre?

Figyelt kérdés
Hogyan alakult ez nálatok anyagilag?

2019. nov. 13. 18:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%
van
2019. nov. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
72%
ha legális forrásból veszed és nem magad láncfűrészezed és hasogatod akkor olcsóbb gázzal fűteni. Ha konyhakészen veszed akkor drágább.
2019. nov. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
59%
mi elektromosan fűtünk, de nekünk passzív ház van
2019. nov. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
96%

Anyagilag nem tudom hogy alakul, de otthon sokkal kevésbé fűt fával a család inkább benyomják a gázt.


Mondjuk mi apám halála óta anyagilag is jelentősen fejlődtünk. Neki volt a mániája az, hogy hol lehet spórolni, mellette munkanélküli alkoholista volt. Én inkább azt nézem, hol lehetne fejlődni, kitermelni a több énzt, amibe a dolgok kerülnek az eseztlen spórolás helyett.

2019. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__10074811-csere..


itt a #14 es válaszban kifejtettem elég részletesen ,hogy mivel mennyibe kerül fűteni.

2019. nov. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én már az utóbbi években is csak a szüleimnek vágtam a fát. Ők még kitartottak. Erdészettől számla nélkül vették a nyárfát. Olcsóbban kijönni vele jóval mint gázzal régi fajta gázkazánnal értve. Talán valamivel olcsóbb így még ha kond.kazánnal is fűtesz . De már minimàlisan. Az az 50 ezer spórolás nem ér annyit hogy tíz napot dolgozzunk a fával ketten. És a fűrész használódik csak úgy mint a hasító gép is. Mindkettőt javíttatni kellett idén. 60 ezer. Úgy hogy tavasszal kazán csere plusz csövek radiátor. Vegyes kazán megmarad tartaléknak. Van kert mindíg van nyesedék . A keményfát megvenni erdészettől is felesleges olyan drága. Tüzépről való vásárlást meg említeni is kár. Annyira értelmetlen.
2019. nov. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Anyagilag olyan 180 volt a nyárfa. 14-15 erdei köb.
2019. nov. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mi is áttértünk idén a gázra, a pincében a tüzifát meg eltesszük tartaléknak.

2019. nov. 14. 00:35
 9/31 anonim ***** válasza:
66%
De jó azoknak, akik csak így át tudnak térni gázra... Nálunk nincsen gázvezeték :(
2019. nov. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk sincs. Én ezért a fáról elektromos fűtésre tértem át(klíma). Még ez sem drágább, mint a fa, viszont sokkal kényelmesebb.
2019. nov. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!