Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az normális hogy most 14 fok...

Az normális hogy most 14 fok van a lakásban és csak este van fűtés?

Figyelt kérdés

2019. nov. 25. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem normális. Társasházról van szó, és házközponti fűtés van?
2019. nov. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
14 fok az még tök oké.
2019. nov. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Én megfagynák 14 fokban a lakásban. Amikor én télen 3 napig nem fűtöttem (mert nem voltam otthon) 18 fok volt.
2019. nov. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Én is csak este fűtök, ma 18 fokra jöttem haza.

Szerintem nem gáz, és nagyon fura, hogy a héten már december, de csak ilyen napi 2-3 órára kapcsolom be a fűtést.

Egyrészről örülök, mert sokat spórolok.

Másrészről viszont aggaszt a dolog, védem a környezetet, ahogy tudom, és ez a langyos idő nem OK... pl. ami engem érint, hogy a kullancsok durván el tudnak szaporodni, és ha nincs nagy hideg, akkor jövőre megint invázió lesz. De ez igaz az összes kártevőre, és kertészkedőként sok bosszúságom lesz, ha nem lesz egy kiadós fagyos időszak, ami kiöli őket.


Szóval ha nem vagy otthon, és 14 fok alá nem megy, akkor semmi gond nincs. Felesleges pénzkidobás lenne így fűteni.

Nyilván ha otthon ülsz egy helyben, akkor fázni fogsz. De ha este hazaérsz, és csak akkor kapcsolod be, egy óra múlva már mehetsz is fürdeni, addig meg teszel-veszel a házban.

Értelme nincs úgy 22 fokot tartani, hogy nincs otthon senki.

2019. nov. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Garott ***** válasza:
50%
Egyáltalán nem normális. Nem találsz egy hőmérséklettel foglakozó oldalnál sem, hogy a 18 C alá menni normális lenne. Először is, ha ennyire kihűl a lakásod, akkor a visszamelegítése rengeteg energiát visz el, valamint a falak ha kihűlnek, annak a visszamelegítése akár hosszabb idő is lehet, mint amíg megy a fűtés. Arra készülj, hogy a lakásban minden eszköz tönkre fog menni, ami szobahőmérsékletre van beállítva, valamint ez a nagy hőmérséklet különbség ideális a penész és különböző gombák megjelenéséhez.
2019. nov. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szóval te pontozod le azt, hogy nálam hány fok van... és közben ekkora butaságokat írsz???

WTF?

Több idő felmelegíteni, mintha egész nap ment volna?

14-ről felvinni 20 fokra 1-2 óra.

Ha reggel 6-kor elindul dolgozni, és hazaér mondjuk délután 4-re, az 10 óra.

Szerinted ha délután 4-kor bekapcsolja a fűtést / begyújt, akkor éjjel 2-re lenne bent normális hőmérséklet?

Ezt te sem gondolhatod komolyan!

A 14 fok nem sarkvidéki hideg, a gépeknek SEMMI bajuk nem lesz, és ez nem is minősül hű de nagy hőingadozásnak, amit szerinted megsínylenek.

Ember, 5-6 fokról van szó! :D

Irgalmatlan nagy butaságot írtál.

Azt vágod, hogy nyáron meg a benti hőmérséklet is sokszor 28-30 fok?

Az emberek meg benyomják a klímát, mikor hazaérnek, és leviszik, amennyire csak tudják. Ott sokkal nagyobb különbség lesz 5-6 foknál, mivel a klíma jellemzően nem megy egész nap, és mikor nincsenek otthon.

A te elméleted szerint a felmelegedő, majd klímával lehűtött lakásokban az elektronikus dolgok tönkremennek.

Nagyot akartál mondani, de nem gondoltad át eléggé.

2019. nov. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Moon_Walker ***** válasza:

jó nagy sületlenségeket írtál utolsó.

látszik a fizika nem volt az erősséged.


persze, hogy fel lehet fűteni 14 fokról 22-re rövid idő alatt. csak az a kérdés milyen áron! a gradiens a lényeg és ahoz igen csak meleg előremenőt kell előállztani, hogy gyorsan felfűtse.

2019. nov. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem volt az erősségem a fizika, bevallom.

Tudod, miben vagyok jó?

Az életben! A valóságban, nem a kockás füzetes iskolapéldákban.

Felnőttem, pénzt keresek, háztartást vezetek, fűtök - és tapasztalom, hogy mi mennyi idő, mennyi energia. Nyilván számolgat az ember, hiszen az ő pénze bánja.

De nem, nem jár rosszabbul, ha 10 óra fűtést kihagy, és utána akarja pótolni azt az 5-6 fokos hőmérsékletet pluszba.

Kérlek ne magyarázd be, hogy ez több energia, mint 10 órán át fűteni.

Más lenne a dolog, ha kint -20 fok lenne, és a benti hőmérséklet lehűlne fagypont közelire, és azt kellene hirtelen, hazaérkezés után felfűteni 14 fokra.

De ugye nem erről van szó.

Így sajnálom, hogy hiába emlegetted a fizikát, nem lett igazad.

2019. nov. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 rewqrewqrewq ***** válasza:

Örök nagy vitatéma. Ne hallgass senkire. Annyira fűtsél amennyi neked jól esik.

Akik gázzal fűtenek azoknál szokás 15 fokon megfagyni. Megtehetik h spórolnak ergo alszanak inkább 2 zokniban .. hazamenvén nem érdekli őket h nyirkos a bútor meg kb minden mert úgy lehűlt a lakás. Sokuknál pont a részleges hideg miatt penészedik a fal de ez nincs reklámozva. Az se magyarázat a hidegre h nyáron a légkondival hűt az ember. Nagyon sokan nem 15 fokon veretik a légkondit nyáron sem hanem 22-őn. Télen se szabad 20-22C alá hűteni a lakást. Panelban ez úgysem fordulhat elő ...aki meg gázos lakásban lakik az úgyis megszokja a hideget mert megéri neki megszokni. Aki pedig gázos albérletben lakik és fázik az nézzen paneles albérletet. Panelban a mosott ruha nem 2 napig szárad.

2019. nov. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

#3-as:

A "megfagynák" az itt nem jó. A helyes alak a megfagynék.

2019. dec. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!