Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mitől kaphattam rekord (nekem...

Mitől kaphattam rekord (nekem rekord) áram számlát? A klímaváltozás hatással lenne az áram számlámra?

Figyelt kérdés
38 ezerrel többet fizetek most végelszámolást mint tavaly. Többet is hűtöttem és fűtöttem klímával. Nem vettem volna észre,hogy a tv,hűtő és egyéb elektronikai készülékeimet többször és jobban használtam volna kivéve a klímát. Nyáron sokat használtam. Befolyásolta volna a számlámat ? klímaváltozástól még fórrobbak lesznek a nyarak ?

2019. dec. 16. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

TV, hűtő, szórakoztató elektronika pár tíz wattot használ darabja.

Klíma ezer watt felett. Ebből rakd össze, mitől magas a számla.

Mellesleg az idén kb két igazán forró hét volt, de még akkor sem volt 4

2019. dec. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
*akkor sem volt 40 fok
2019. dec. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam volna,hogy a klíma ennyit eszik. Pedig mondta a szerelő,hogy olcsóbb a klíma mint ha gázzal fűzeném fel a házat. Abban biztos vagyok,hogy abban van valami amit a klíma szerelő mondott. Nekem nem műanyagból vannak az ablakaim. Nem szigetelnek. Nyáron meleg bejön , télen hideg bejön. Többet eszik a klíma mert fűt és hűt folyamatosan.
2019. dec. 16. 18:19
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

#1 - Van klímád? Méred a fogyasztását? Mekkora teret fűtesz/hűtesz vele?

Fűtésnél jóval többet fogyaszt a klíma, mint hűtésnél, de az 1000 W hülyeség, nem lehet a körülmények ismerete nélkül megállapítani a fogyasztást. Tud ennyit fogyasztani, de ahhoz hideg kell és nagy fűtendő terület. Induláskor persze felmegy elég jól a fogyasztás, akár 1500 W fölé is, de a szinten tartáshoz jóval kesebbel beéri. Minden bizonnyal inverteres klímáról van szó, ami tudja a teljesítményét szabályozni, nem fog minden bekapcsolva töltött órában 1000 W felett fogyasztani, ilyen időben max 500 W-ból egy viszonylag nagy helyiséget is kifűt. Nyáron viszont kis túlzással 1000 W-ból egy tornacsarnokot lehűtesz, átlag esetben 2500 forintot tesz hozzá a havi számlához a hűtés (24 órás folyamatos működés esetén) és akkor már sokat mondtam.

Meg kell nézni, hogy mi fogyaszthatott ennyit, a klíma az utolsók között lehet

2019. dec. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
A klímát pedig érdemes folyamatosan bekapcsolva hagyni, fogyasztásban és hőérzetben is kifizetődik. Ha alig kell fűteni, visszaveszi a teljesítményét akár 200 W alá is, ha még ez is sok, akkor kikapcsol. Ha kikapcsolod mikor elmész, majd hazaérve vissza, akkor a helyiség nagyságától függően pörögni fog egy jó darabig a klíma, mire ismét felfűti/lehűti a teret. Ez pedig nem minden, de sok esetben több fogyasztással jár, mintha folyamatosan hagynád bekapcsolva.
2019. dec. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Most veszem észre, a % azonos, de válaszadók mögötte nem azonosak. Az #1 és #2 választ más írta, a #4, #5 és #6-os választ megint más (én).
2019. dec. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"A klímát pedig érdemes folyamatosan bekapcsolva hagyni"

Csak ha jó a hőszigetelés.

2019. dec. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 3,2-s klímám van.

Két éve,mikor beszerelték,kétszer egy~egy hétig(augusztus,és november) komolyabb fogyasztásmérőn keresztül működött.

Hűtés funkcióban 783,fűtésben 928Wh-s volt a legmagasabb,amit mért a műszer, az átlag ennél 7~8%-kal alacsonyabb.

Csak viszonyításképp...

2019. dec. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem jó a hőszigetelésem. Dupla lenne a számlám mint most ha úgy használnám ahogy mondta valaki?
2019. dec. 17. 09:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocs ha off, de én pont ezért utálom az évi egyszeri elszámolást. Kényelmes ugyan, de nem kapsz visszajelzést, hogy ha észre sem vetted, de még is megváltoztak a fogyasztói szokásaid. Az áramszolgáltatónak jó ez a rendszer, mert pazarlásra ösztönzi a fogyasztót.


Szerintem megéri a fáradtságot havi elszámolásos számlát kérni. Mivel akkor minden hónapban jelentened kell az óraállást, hónapról hónapra szembesülsz a tényleges fogyasztásoddal, és nem az év végén ér a meglepetés. És ha látod, hogy az egyik hónap kiugró, akkor azt is könnyebb kigondolni, hogy mi okozhatta. Így utólag ez szinte lehetetlen.

2019. dec. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!