Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ezekkel a paraméterekkel...

Ezekkel a paraméterekkel nagyjából mekkora havi villanyszámlára számíthatok? (átalány elszámolás)

Figyelt kérdés

Költözés küszöbén állok, és mivel az új otthon 44 m2, kandallófűtési lehetőséggel, nagyjából 2000 W összteljesítményű elektromos fűtőlapokkal kiegészítve szeretném megoldani majd a fűtést. Nem szeretem a túl meleget, tehát 22 foknál magasabbra nem tekerném.

Emellett árammal működne még a hűtő (régebbi, kicsi), fagyasztó, mosógép, energiatakarékos izzók és két számítógép, azok viszonylag sokat (5-6 óra).

Remélem nem írtam túl nagy szamárságokat, első ilyesfajta kaland lesz ez az életemben :)



2020. jan. 5. 22:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem említettem, de a ház szigetelt, modern nyílászárókkal.
2020. jan. 5. 22:46
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondolkozom hűtő-fűtő klímán is, mert nagyon jókat hallani róla, nektek mi a véleményetek?
2020. jan. 5. 23:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Kiegészítő fűtésnek a klíma a legjobb. Ha megoldható, hogy H tarifára kösd, sokat spórolhatsz vele. Nyáron normál díjjal működik, így hűthetsz is vele. Ha ez mind megoldható, 15-20 ezernél nem lesz több havonta, már ha nyáron ésszel hűtesz, mert ha nagyon alacsony hőfokon 0-24 járatod, az simán megduplázza ezt az értéket.
2020. jan. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Szerintem megoldható, hogy így köttessem be :) Azóta még inkább utánaolvastam, és szerintem ez lesz. Ment a zöld kész :)

2020. jan. 6. 10:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de kizártnak tartom a 15-20ezer Ft-os villanyszámlát a felsorolt berendezésekkel, + egy klímával 22 fokra felfűtve egy 44 m2-es lakást.
2020. jan. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a választ; annyi kérdésem volna, hogy te többet, vagy kevesebbet mondanál akkor rá?

(A kandalló még megtámogatja a klímát, módjával persze, mert azt nem égeti az ember, ha nincs otthon.)

2020. jan. 6. 18:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Többet mondanék.

Nálam is hasonló elektromos gépek vannak és 10ezer körüli a villanyszámlám, de neked még a fűtés fogyasztása is hozzájönne, és ez nyomná meg nagyon, mivel még nincsen H tarifád, se klímád.

A mostani 2000 Wattos fűtésed fogyasztana önmagába kerekítve 100 Ft-ot óránként, ha folyamatosan menne.

Vagyis naponta: (24x100) 2.400 Ft-ot.

Havonta: (30x2.400) kerekítve 70.000 Ft-ot

(Ha ki-be kapcsolgat és csak a felét fogyasztja(?), az akkor is rengeteg.)

Arról nem beszélve, hogy ehhez még hozzá jön a többi fogyasztód + vill. számlája is.!


Azt javaslom, hogy klíma felszereltetése előtt kérjél tanácsot szakembertől, hogy milyen áramfogyasztásra lehet számítani fűtés esetében.

Pl. mínusz 10 foknál?!!


Azt sajnos el szokták hallgatni, hogy minél hidegebb van annál több áramot fogyaszt és annál rosszabb a hatásfoka is.

2020. jan. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm (ment a zöld kéz), mindenképp egyeztetek persze szakértőkkel.

Egyelőre még nem lakom ott, és persze ha a klíma mellett döntök a gazdaságos bekötéssel, akkor nem lesznek fűtőlapok. Ketten fogunk ott lakni. :)

2020. jan. 8. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!