Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Valóságos, hogy egy 80nm...

Valóságos, hogy egy 80nm lakásnak ennyi a gázfogyasztása?

Figyelt kérdés
Tavaly szeptemberben vett egy kedves ismerősöm társasházi lakást. Egy első emeleti lakóparki ingatlan, ami 80nm nagyságú, elméletileg 10cm hőszigetelésű. Állítása szerint a havi gázszámlája 9 és 10 eFt között van, úgy, hogy a kislánya, most 4 hónapos, szóval kell 22 fog legalább. Alatta laknak, és felette is, ellenben sarki lakás. Kicsit keveslem ezt a gázköltséget.. A lakás azt hiszem 2007-ben épült.

2020. márc. 9. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha az a 9-10ezer átalány, akkor lehetséges.

Nyáron a főzésre és talán a meleg vízre(?) nem megy el ennyi, a fűtésére - ami nyilván nem konvektorokkal megoldott - egy körbevett és leszigetelt lakás esetén reális a 20ezres költség, 22 fok mellett.

Mi 80 m2-es szigeteletlen családi házban lakunk, kitéve az időjárás minden szeszélyének, konvektorokkal és 15ezret fizetünk átalányt.

Ebből 6-7 hónap, amikor csak a főzésre megy gáz (villanybojler van) 5-6 hónapra a maradék fedezi a fűtési 30ezret. Nálunk sincs 22 foknál melegebb, éjjel nagyjából 18-20 fok, mert nem bírjuk a meleget alvásnál.

2020. márc. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, azt elfelejtettem írni, hogy mindig leolvassák, szóval nem átalányt fizetnek.
2020. márc. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2

Ha mindig leolvassák, akkor erősen füllentett az ismerősöd, vagy átlagot vont.

Nyáron a 10ezer nagyon sok, télen meg éppen csak belefér.

2020. márc. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok és félreérthetően írtam:

Télen a duplájába fér éppen csak bele, ahogy az 1-es kommentemben már leírtam.

2020. márc. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom reális, mivel az alsó lakó alulról fűti, így nem lehet rém hideg akkor sem, ha nincs bekapcsolva a gázkazán. Nagybátyám egy szintén lakóparki ingatlant vásárolt, első emeleten, szinte SOHA nem használja a gázkazánt, és télen nem megy lejebb a hőmérséklet 18 C fok alá, igaz középső lakás. Én mindig azt mondom, hogy a szűk keresztmetszet az ablak, és azok állapota, és mivel nem régi ingatlanról van szó reálisnak tűnik ez a gázfogyasztás.
2020. márc. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én általányban fizetek egy 42 nm-es lakásra 8-9ezret, ha csak a téli időszakra nézzük, akkor az havi 17 ezer.

Úgyhogy nem valószínű, inkább általános lesz az, és még akkor is nagyon kevés.

2020. márc. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2006-ban épült társasház. A lakásban nincs gáz. A háznak van egy közös gázkazánja, melegvizet is onnan kapjuk. Fűtési díj:3-4000 ft/hó. Melegvíz:1-2000 ft/hó. Fogyasztás szerint fizetjük mindkettőt. Igen, jó a háznak a szigetelése.
2020. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem fűtik fel az egészet, csak amelyik helyiségben vannak éppen.

Azt se tudjuk, milyen fűtés van. Lehet, hogy nem gáz!

2020. márc. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!