Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vízóra lassítás hogyan lehetsé...

Vízóra lassítás hogyan lehetséges? Sorházban lakunk. Az egyik házban 3 m3/hó a fogyasztás. A fő és a mellékvízóra közötti eltérés 18hó alatt 90m3. Olyan szakembert keresek, aki kideríti a csalást. Mit tehetünk ilyen esetben?

Figyelt kérdés

2020. márc. 9. 12:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
Tehát jól értem? Kevesled a 3 m3-t? az 3000 liter, azaz napi 100! Nem kevés az, én nem használok el annyit.
2020. márc. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Igen, minden házban 9-10 m3/hó a fogyasztás, csak ebben az egyben 2,7 m3. Ez az összes fogyasztás 7 %-ami régen 19% volt és megváltozott érdekes módon.
2020. márc. 9. 12:42
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha a főmérők és az almérők mérése között hiányzik sok m3, akkor valószínűleg a vízvezeték szivárog. Vízmű tud benne segíteni.
2020. márc. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%

Azért a vádaskodással óvatosan.

Nem éri meg a szomszédi viszony megromlásáért.


Egyébként hányan laknak abban a házban? Simán lehet, hogy mosodában mosatnak, és nem is főznek otthon, így szinte nincs mosogatás.

Egyébként nekünk is ennyi a konyhai vízfogyasztásunk. És én szinte minden nap főzök, a mosogatógép minden nap megy, és heti 10 adag mosás is benne van (a konyhában van a mosógép)

2020. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%
Most végiggondoltam, a havi 9-10 m3 fogyasztást tartom soknak! Nem lehet, hogy szivárog valahol? Vagy nyáron sokat locsoltok?
2020. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
Mit csináltok a 10 köbméterből? Mert ha nincs kert locsolás vagy egy óráig zuhanyzás akkor az biza kicsit sok.
2020. márc. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

Nem mindenki pazarolja a vizet.

Mosogatógép sokat spórol, mosogepet sem indítjuk be 2 pár zokniert.

Gyors zuhanyzás, es wc-n csak kis öblítés.

Máris 4 köbméter fogy havonta 2 gyerek mellett.

2020. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Egy szakembert keresek aki be tudja mérni ennek az 5 lakásos sorház egyik lakásának a vízóráját. Amennyiben egy ingatlannak drasztikusan visszaesik a vízfogyasztása akkor az nem véletlen. 90 m3 víz pedig olyan sok, hogy a házak már mocsárban állnának.


Kérem olyan írjon aki ért ehhez a témához és érdemben segíteni tud!

2020. márc. 9. 14:53
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

"Egy szakembert keresek aki be tudja mérni ennek az 5 lakásos sorház egyik lakásának a vízóráját."


Elárulom, azt a bizonyos szakembert nem itt fogod megtalálni.

Nem is értem minek teszel fel ilyen jellegű kérdést. Google biztos dob ki neked jó pár találatot, hogy mely cégek azok ilyen vizsgálatot (is) elvégeznek.

2020. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
#8: Le van plombálva a vízóra? Mert akkor csak szolgáltató.
2020. márc. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!