Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Telefonszamlaval kapcsolatban...

Redbullicecream kérdése:

Telefonszamlaval kapcsolatban mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Elmaradásom van a telefonszámlámmal( telenor), jelenleg az elmúlt 3 hónap telefon részletvásárlási elmaradását fizettem ki, még fennál kb 90 ezer Ft tartozás. Viszont a mai nap kaptam egy olyna számlát

amiben a telefonom fennmaradó összege, 305 ezer Ft is szerepel. kérdésem az lenne, hogy a február végén kapott felmondási levelemben szereplő határidőig ( árprilis 11 ) befizetem a fennmaradó 90 valahány ezer Ft-ot, akkor folytatódik a részlet, és nem kell egy összegben kifizetnem? A koronavirus miatt de amugy sem nagyon tudok sehonnan leakasztani ekkora összeget



2020. márc. 23. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez hogy jön a fogyókúra kategóriához?


Nem, ez nem így működik. Amikor nem fizettél, megszegted a szerződést, az pedig azzal jár, hogy a teljes hátralévő összeget ki kell fizetned, magyaran a 305ezret

2020. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a szolgáltatóval. Ne hidd, hogy az adósságodat majd elengedik.
2020. márc. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Menj be és egyezz meg velük.

Az ő érdekük is az hogy fizess, ha látják a hajlandóságot szerintem találnak megoldást.

2020. márc. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van az előttem szólóknak!


EGyébként el kellett volna olvasnod a szerződést, amikor aláírtad!

Szerintem pontosan le volt írva, hgoy szerződésszegés esetén azonnal esedékessé válik a teljes vételár.


Amúgy aki ilyen csóró, mmiért vesz 300K-s telefont????


Költői kérdés, nem kell feldemhedni miatta! :-DDDD

2020. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy elengedik, hanem visszaáll a részlet vizetés. Nem vagyok csoró hanem rosszul jött ki az elmúlt pár hónap
2020. márc. 23. 20:10
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem áll vissza. Szerződést szegtél, így felbontották. Ki kell fizetned egyben a 305 ezret. A következő az lesz, hogy a végrehajtótól kapsz levelet, 305+X ezerről. Erre kérhetsz majd részleteztetést, talán megkapod
2020. márc. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal célratörőbb lenne pl felhívni a Telenort. Gondolom, amit kaptál levelet, azon van telefonszám is, ahol a késedelmes fizetéseket intézik.
2020. márc. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"végrehajtótól kapsz levelet, 305+X ezerről. Erre kérhetsz majd részleteztetést, talán megkapod"

És ehhez a végrehajtó hozzáteszi a maga munkadíját is, ami nem kis pénz. Így lesz a 305000 ből hamar félmillió

2020. márc. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8!


305+X pont ezt jelenti. Ha a szolgáltató kiszámlázta a hátralévő összeget egyben, már nem fog részletfizetést adni. Átadja a végrehajtónak, azzal leheg majd egyezkedni. Sajnos tapasztalat. Az exem "elfelejtette" fizetni a telefonszamlajat, ami sajnos az én nevemen volt. Amikor egyben kijött a számla a hátralévő összegről, bementem részletfizetést kérni. Nem kaptam. Pár hónappal később jött a végrehajtótól ugyanez a követelés, megnövelve a végrehajtási díjjal. Erre kérelmeztem részletfizetést, amit 12 hónapra adtak meg. Az eredeti tartozas, plusz végrehajtási díj, plusz késedelmi kamatok összesen kb a kétszerese lett.

2020. márc. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De a felmondási idő 30 nap ami 04.11. jár le. Telenort megkérdeztem, azt mondták, hogy részletvételi megállapodás csak méltányosságból, egyedileg állítható vissza és hogy valszeg pozitivan fogják elbírálni a megállapodás visszaállítására vonatkozó kérelmemet
2020. ápr. 2. 02:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!