Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért hiszik még mindig azt...

Miért hiszik még mindig azt sokan, hogy klímával nem éri meg fűteni? Nekem egy "új" építésü házam van, azért idázőjel, mert az alapja megmaradt a réginek, papirmunka. És klímával fűtök hűtök.22 ezer mindossze az áramszámla 60m2-re.

Figyelt kérdés

Ebben bennevan a:


Nyári hűtés 22-24 fok.


Télü fűtés 22-24 fok.


Bojler/melegvíz


sütés főzés


egyéb elektronikai eszközök.


Ezekkel együtt a rezsém az mindössze 22 ezer forintra jött ki havonta, ezen felül csak víz van és szemét.


Mégis sokan még mindig nem hajlandóak elhinni, hogy egész télen, NEM csak az átmeneti időszakban, hatékonyan lehet fűteni klímával.


A modern klímák 26 decibellel képesek szuszogni, nem is lehet meghallani őket. Igaz, a ház értéke miatt, a gáz bent van és a curkó is a falon, de a fűtőtestek, csőszerelés elmaradt, mert felesleges, csak a havi 1000 forintot fizetem a gázművek felé, mint alapdíjat.


tehát a kérdés: Miért hiszik azt, hogy jobban megéri a gáz? a klímáimra 10 év garancia van, és simán elmennek 15 évet, de 15 év elteltével a fűtéscsöveket, illetve a radiátorokat, meg persze a gázcirkót is cserélni/javítani/modernizálni kell. Ez a rendszer összesen 1.6 millió volt (lehetett volna 1 milla körül is, de én a jófélét akartam), 4 Daikin klíma és egy nap alatgt ki let építve. Jött a szerelő reggel, délutánra már hűtöttek, fűtöttek, párátlanítottak, szellőztettek.


2020. márc. 28. 20:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

"A modern klímák 26 decibellel "


na itt 16 decibel akart lenni :D

2020. márc. 28. 20:48
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Ez valami fantasztikus.
2020. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
10%
Én meg vettem ibéjen 30 dolcsiért egy kis fekete dobozkát, két ceruzaelemmel megy, bekapcsoltam, azóta az egész utcában van fűtés mindenkinek. Bibibiii!
2020. márc. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

a hőszivattyús klímás fűtés rezsije kb pont annyi, mint a gáz.

egy jól szigetelt házban ez opció, mert nincs akkora teljesítményigény.

egyébként a villanybojler leeszi a gatyádat, azt kéne valahogy hőszivattyússá alakítani.

DE! ne hidd hogy a klímának nem lesz karbantartási költsége, meg nem kell majd cserélni.

2020. márc. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Mert 15 éve, még csak +2/5 foktól felfelé voltak alkalmasak a hatékony fűtésre ez pedig nagyon megragadt az emberekben. A különböző "szakemberek" pedig a mai napig nagyon rájátszanak erre és ütik/vágják a klímát, miközben az egekig magasztalják azt amit éppen árulnak.


Mit vársz amikor a villanyszerelő a szemembe lehüjéz, hogy időkapcsolót/kapcsolható hoszabbítót raktam a szórakoztatóelektronikára, számítógépre, hogy ne vegye fel a készenléti áramot feleslegesen. Mert szerinte ezek összesen nemfogyasztanak többet évi pár száz forintnál. Kimértük, 64 watt/óra lett a vége és diadalmasan megállapította, hogy neki volt igaza. Amikor papíron levezettem neki, hogy ez mennyi 365 nap alatt (64*24*365/1000) és ennek kb a fele megspórolható egy francos kapcsolóval csak pislogott, majd közölte: "ez hülyeség, nem így van". És ő a szakember akinek a véleménye szentírás sokaknak a kimért, papíron levezett tények ellenére is. "Ő a szakamber, ő jobban tudja".

Más, klímával fűtök 4 éve

2020. márc. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Naszóval, klímával fűtök 4 éve. Egyik szomszéd felújított és érdeklődött milyen, elmondtam neki, meg is nézte. Végül ő is a klíma mellett döntött használta is 1 évet. Aztán valahogy egy "szakember" meggyőzte, hogy a klíma szar és drága, az adax fűtőpanel az a tuti, kényelmes, gazdaságos 100% hatásfok, szép. Be is vásárolt belőle és 1 évig halgattam, hogy milyen szuper a fűtőpanel azzal kell fűteni a klímás fűtés hülyeség. Mondom neki, azzal a fűtőpanellal 2,5-3 szoros áron fűt mint a klímájával, aszondja nemértek én hozza a szakembernek hisz. Aztán megkapta az éves elszámolást az eontól, azóta csendben van és újra a klímával fűt.
2020. márc. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én még azt imádom benne, hogy ha elmegyünk itthonról, akkor le szabályozhatom 16°-ra, És mielőtt hazaérek, 15 perccel elég ha beindítom telefonról és kb. ennyi idő alatt Fel is fűti a lakást 24 °-ra. Mondjuk erre nem sokszor került sor istenigazából egy alkalommal próbáltam ki várnak a macskáim :D Na jó nem, Az az igazság hogy a család egyes tagjai szinte mindig otthon vannak. De azért elgondolkodtató hogy vajon mennyit lehetne spórolni még vele. Ezt az időkapcsolós dolgot ezt kifogom próbálni mert nagyon tetszik. Köszi a jó tanácsot.Vagyis a komfortérzés azonnali. Még ha ezt eljátszad radiátorra, arra azért várni kell hogy így bemelegedjen. Amúgy igen, a legmodernebb gázfűtés az hozza ezt a szintet, mármint hatékonyságban és árban, de az nem ennyibe kerül illetve nem tud fűteni nyáron.... Azt elfelejtik hogy így még az is megvan oldva. Természetesen, minden évben Karban kell tartani és otthon nyugodtan ki lehet tisztítani a légszűrőt is. Viszont szerintem a téli időszak előtt a gáz fűtés beindítását nál is nem árt khívni egy szakembert. És hogy erre is rá kell költeni? Persze! Anyukámmal nemrég romlott el a vadi új Czirkó ráadásul pont karácsonykor és alig fog keresni embert aki kiment megjavítani. Előfordul.
2020. márc. 29. 11:38
 8/16 A kérdező kommentje:
A bojlerre annyit, hogy nekem egy ariston van, Okos, akkor csinál melegvizet, ha akarom. Gondolkodtam hőszivattyús megoldásonl is, csak az hangos elvileg. Van ez a hibrid belőle, De ott 49 decibelt írnak. Gondolkodtam hogy hőszivattyús fűtés csinálok, mármint a nagy dögöt ki és fűtőtesteket a házba vagy padlófűtés de nem akartam csöveket falba illetve ronda radiátorokat a falra, csak a helyet foglalják és nem szépek.
2020. márc. 29. 11:54
 9/16 anonim ***** válasza:
Sokan azt sem értik meg, hogy a piaci áron vásárolt fa drágább, mint a gáz.
2020. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért valljuk be,klímafronton is érződik a nyugatra,és a hozzánk "szánt" készülékek közti minőségi különbség.

Tesómék Svédben(Waxjö)élnek,és "természetes dolog",hogy klímával(és infra panellal) fűtenek,

DE...! az ott kapható klímákat össze sem lehet hasonlítani az itt kaphatókkal,hiába u.az a márka,fényévekkel tudnak többet.

2020. márc. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!