Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan lehet ebből a pénzből...

Hogyan lehet ebből a pénzből megélni?

Figyelt kérdés
Egy boltban dolgozom 8órában és a fizetésem 145000Ft ami szerintem nagyon karcsú.Az a próbléma hogy a környéken más munkalehetőség nincs ha lenne váltanék azonnal.Szeretnék spórolni de nem tudom ebből a pénzből miképpen lehetne ha a hónap végen alig van pár ezer forintom.Ötletek!Ebből a pénzből még két számlát is kifizetek ami összesen 35000Ft lóf pénz nem marad ebből lehet spórolni.

2020. aug. 3. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Én abszolút elvetném a spórolás ötletét ebben az esetben. Ebből a pénzből rengeteg, ha vért izzadsz sem tudsz spórolni. Inkább azon kezd el törni a fejed, hogy hogyan tudsz több pénzt keresni. Ha kell tanulj más, ha kell költözz el, ha kell vállalj másodállást, ha kell vállalkozz, bármi, de itt csak a bevételt lehet növelni, kiadást már nem tudsz csökkenteni. Ajánlom olvasásra:

[link]

2020. aug. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Saját lakásban élsz? Vagy albérlet? Mindkettőnél próbálj spórolni a rezsin először, figyelj, hogy ne égjen a lámpa az üres szobában, egy-egy darabért ne indítsd el a mosógépet, inkább tisztítsd ki kézzel és várj, amíg összejön egy adag ruha, mosogatás, fogmosás, zuhanyzás közben zárd el a csapot, eleve részesítsd előnyben a zuhanyt és ne áztasd magad. Ne vegyél több ételt, mint amennyit megeszel, ne kelljen semmit kidobni. Rendszeres üdítőzés helyett igyál vizet, esetleg szörpöt. Próbálj többször főzni magadra, esetleg olcsó menüt rendelni (pl Teletál ehető minőség, nem horror áron). Ne vegyél rendszeresen csokit, chipset, alkoholt, cigarettát (ha dohányzol). A ruháidra vigyázz és inkább leárazáskor menj vásárolni vagy kipróbálhatod az igényesebb turikat is. Ha albérletben laksz és tudsz, próbálj olcsóbbat keresni, akár azzal, hogy csak szobát bérelsz.
2020. aug. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Mire kell költened?

Kit, mit kell fenntartanod?

2020. aug. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg mindent nem írtál le.

Hol laksz, mennyir fizetsz a lakásért, mennyi a rezsi, milyen egyéb fix kiadásiad vannak - ezek ismerete nélkül nem lehet még csak tippelgetni sem.

2020. aug. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha nincs más kiadásod, csak az a 35ezer, akkor azért lehet belőle boldogulni, viszont spórolni is nem lesz egyszerű, vagy csak jelentéktelen összeget. Én átlagban 130ezret költök egy hónapban. Ebben minden benne van, kivétel a lakhatás és a rezsi. (kaja,cigi,tisztálkodási szerek, takarítós cucc, ruha, cipő ... minden.) Mondjuk be kell valljam, öltözködés tekintetében a "kollekcióm" elhanyagolt (de nem szakadt/rongyos). Mindig van mit felvegyek, viszont csak akkor veszek új ruhát, ha muszáj... Ha rendben tartanám a ruhatáram is, az kb +10ezer lenne havonta.
2020. aug. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

ja, és azért hetente el szoktam járni ismerősökkel beülni ide-oda meginni valamit. még annyi, hogy ffiként talán kevesebb pénzt kell otthagyjak a dm-ben... ez igaz...


előző vótam

2020. aug. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Ebből a pénzből normálisan megélni nem lehet.
2020. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

Ebből röhögve meg lehet élni, ha saját kecóban vagy s nem albérletben.

Nem kell gundiban ebédelni naponta, megtanulsz otthon főzni, nem állsz be a plázapatkányok világába s nem veszel divat kütyü marhaságokat, nem folyatod a vizet feleslegesen, nem égetsz a lakásban minden lámpát s takarékos ledeket használsz...stb.

Ha ügyes vagy, még félre is tudsz tenni minimum 10-20e-et vagy többet.

2020. aug. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
Kevés az info! Látatlanban az az ötletem, hogy keress idénymunkát a pihenőnapokra. Ha kertesházad van, művelj kiskertet, sokat lehet spórolni vele a kaján.
2020. aug. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!