Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha nincs a házunk környezetébe...

Stefan91 kérdése:

Ha nincs a házunk környezetében ivóvízvételi lehetőség, akkor a helyi vízművek (DRV) segítségét lehet igényelni?

Figyelt kérdés

Pontosabban, egy ismerősömék pusztán élnek, a várostól úgy kb 300 méterre (igen, puszta a jellege hivatalosan) és nincs ivóvízuk!

Eddig megtudták oldani, hogy biciklivel illetve kézikocsival gallonokba/uvegekbe zsákszámra hordták maguknak a vizet inni, főzni, stb.

Ellenben ahonnét eddig tudták hordani, sajnos leszerelték a csapot, s más vételi lehetőséguk nincs.

Felmerult a kérdés bennuk, hogy van-e rá lehetőség, miszerint a házuktól kb 20 méterre található egy tűzcsap, lévén magtározó van fentebb (itt megjegyezném, nem, beköttetni nem tudják a szolgáltató által, lévén szégyen nem szégyen, szegények!! A másik pedig nem, a magtározót kutyák védik, s csap nem található a telephelyen!) és nem lehetne-e ebből valamilyen úton-módon, természetesen legálisan, a szolgáltató által igényelni ivóvíz vételezési lehetőséget? Természetesen térítési díj ellenében is akár!

Nagyon nagy segítség lenne, ha valaki érdemben tudna ebben választ adni, lévén igen, a víz a legfontosabb, s anélkul...



2020. aug. 25. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, lakóépületként van-e bejegyezve a házatok, mert ha nem, akkor a szolgáltató jogosan teszi szét a kezét: De hát uram, ott nem is lakhatna senki!


A gazdasági épülethez visznek, de természetesen pénzért, elvégre valakinek abból haszna keletkezik.


A tűzcsapra nem vonatkoznak az ivóvíz minőségi szabályok, pláne nem arra van kitalálva, hogy rendszeresen nyitogassák, a vízvételt sem lehet úgy mérni, mint a klasszikus vízórás rendszerben.

Önkényes csapolgatást nem ajánlom, mert vízmű, katasztrófavédelem duplán fog bírságolni.

2020. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Legálisan tűzcsapból biztos, hogy nem vehetnek vizet. Felálló tűzcsap egyébként? Én bizony rájárnék, ha végképp nincs más. Esténkénr behordanám a másnapi adagot. Szükség törvényt bont.
2020. aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
#1: A tűzcsapokban ivóvíz van, nincs külön tűzivíz hálózat sehol.
2020. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

"Én bizony rájárnék, ha végképp nincs más"


Ez remek ötlet. Ha már mélyen van a nyomorult, hát süllyedjen csak tovább. Eddig csak lóvéja nem volt, most aztán már bankszámlát sem nyithat, bejelentve sem mer dolgozni, mert kifizettetik vele a bírságot. Aztán egy hétköznapi munkahelyi bokaficamba bele is hal, mert se TAJ kártya, se pénze ételre.

2020. aug. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat, de Ők nem szeretnének illegálisan hozzányúlni semmihez sem! Szegények meglehet, de becsuletesek, s ezért is sajnálom Őket, hogy jelenleg ilyen helyzetbe kerultek.

A lakás igen, lakóépuletként van bejegyezve természetesen, hivatalos lakcímuk!

2020. aug. 25. 19:33
 6/13 anonim ***** válasza:
Nyilván az van benne, de attól még nem lehet megvenni ivóvízként. Nem arra találták ki, hogy rendszeresen vételezz belőle.
2020. aug. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A lakás igen, lakóépuletként van bejegyezve természetesen, hivatalos lakcímuk!


Na, ez jó. Akkor fel kell hívni a vízművet és kérni, hogy a lajtos kocsi menjen ki.

2020. aug. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A helyi vízszolgáltatónak is írtam ezugyben, remélem tudnak érdemleges választ adni, mely segítségul szolgálhat Nekik! Igyekszem megmozgatni minden követ, hisz a víz az víz, anélkul nehéz lenni! Sajnos anyagilag támogatni nem tudom Őket, de ez is már nagy segítség, hogy itt tudok általatok információhoz jutni! Köszönöm mindenkinek! :)
2020. aug. 25. 19:40
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt most találtam!

2020. aug. 25. 19:49
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kötelessége a vízműnek ezzel foglalkozni.

Sok olyan riportot látni, hogy a tanyán élők a kútból húzzák a vizet.

2020. aug. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!