Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mivel tudom kifűteni?

Mivel tudom kifűteni?

Figyelt kérdés

Adott egy telepített kulipintyó, mobilháznak kicsi, lakókocsinak nagy, 18 m2, 12 cmes hungarocellel szigetelt, autóbeálló tető van felette. Télire egy karnisra sötétítő függöny v pokróc megy a bejárati ajtó elé, illetve az ablakok belsejére az átlátszó hőtartó fólia van tervbe véve, kívülre pedig ezt a víztisztán átlátszó, puha pvc fóliát szeretnénk tenni. Érnek ezek valamit?

Ötleteket kérek, mivel lehetne télen kifűteni.

A benne lévő Trumatic körfűtés elvileg működik, de a gáztól, gázpalacktól idegenkedünk. Illetve konnektor van, elektromos fűtésben gondolkodunk.

Tudnátok ajánlani olyan fűtőtestet, infrapanelt, villanykályhát, hősugárzót, ami képes 36 légköbmétert élhetőre (20-25°C-ra) fűteni? Nem baj, ha nem drága, s jó lenne, ha nem fogyasztana nagyon sokat, de a lényeg, h ne fagyjunk meg.

Egy légtér és viszonylag sokan leszünk benne.



2020. szept. 30. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Légkondi fűtésre opcionálva.
2020. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Laktam ilyenben.

Egy sima 1.500 - 2.000 wattos olajradiátor kifűti.

Kívülről, ha az ablakra ha vágsz pl. átlátszó polikarbonátot, az is sokat számítana, ha pontosan passzítanád.

[link]

2020. szept. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Állandóan tartózkodna benne valaki, vagy csak alkalmanként?


Ha alkalmanként, akkor bármilyen fűtős hősugárzó vagy fűtőpanel megfelel.

Ha viszont állandóan kell fűteni, akkor ezek piszok sokat fognak fogyasztani egy ennyire szigetelt, rossz nyílászárókkal rendelkező objektumban.

Szerintem jók a fűtőpanelek, de nem olyan épületbe amin keresztülfúj a szél..

2020. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Állandóan, napi 24órában lenne benne valaki. Tehát jó lenne állandó hőfok
2020. szept. 30. 16:31
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Olajradiátor az mehet folyamatosan, ezek a kis hősugárzók pár órás fűtésre jók, nálunk mindig kiéget benne a fűtőszál
2020. szept. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az olajradiátor folyamatos fűtésre van tervezve.

Ha eléri az általatok beállított hőmérsékletet kikapcsol, majd ha csökken a hőmérséklet akkor meg visszakapcsol.

Vagyis nem fog egyfolytában menni.

2020. okt. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az olajradiátor ideális ilyen célra.
2020. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!