Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Azt lehet tudni, hogy a klíma...

Azt lehet tudni, hogy a klíma kültéri egysége mikor olvasztja a lejegesedést?

Figyelt kérdés
Kezdő klímás vagyok. Ez az első szezonom amikor klímával fűtök.

2020. okt. 17. 08:57
 1/6 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Milyen készülék?
2020. okt. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Gree comfort X

3.5KW

2020. okt. 18. 09:42
 3/6 bamboochatheone ***** válasza:
100%

Kb óránként megáll a kültéri egység olyan 5-8 percre, olyankor olvasztási ciklus van. Nem kell tőle megijedni hogy nem működik a gép.

Amúgy jó választás volt ez a készülék. Rengeteget szerelünk fel belőle. 🙂

2020. okt. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bent abból veszed észre, hogy hirtelen leáll a fűtés, nem fúj ki levegőt, a legfelső állásba megy a légterelő, gázáramlás hangot és egyre erősödő kompresszorhangot hallasz, illetve a műanyag burkolat és a hőcserélő lammelláinak halk pattogását hallod a hőtágulás miatt. Szerintem ha egy kültéri egység óramű pontossággal óránként áll meg olvasztani, akkor elég buta a vezérlése. Kezdetben még így csinálták, óránkét olvasztott ha kell, ha nem, mára viszont érzékelők szabályozzák, kell-e és meddig olvasztani. A legtöbb olvasztás 0 fok alatt és párás időben van. Száraz időben a negatív hőmérséklet ellenére, lehet, nem is áll le olvasztani, mert nincs mit.


#3 - Van tapasztalatom Comfort X-el, nekem nem jött be. Most egy Gree által gyártott (de nem Gree márkanéven forgalmazott) klímát használok, a távirányítója pl. ugyanolyan, mint ami a Comfort X-hez jár. Ezzel jobban meg vagyok elégedve, de ugyanúgy látszanak butagságok, amin a Gree nem tud/akar tullépni.

2020. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Le szokott állni, de lehet hogy azért mert a benti hőmérséklet elérte a beállított hőmérsékletet.
2020. okt. 19. 15:57
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az időben még nem szoktak leolvasztani a klímák, nekem legalábbis a 2-ből még egyiksem jegesedik. Amúgy onnan tudod, hogy a kültéri dolgozik a beltéri viszont nem megy. Meg onnan is, hogy leolvad a kültéri hőcserélőjéről a rajta lévő jég.
2020. okt. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!