Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fáradtolajjal való fűtéshez...

Fáradtolajjal való fűtéshez kazánban milyen hatósági engedélyeztetési eljárásra van szükség?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy léteznek olyan égőfejes rendszerek, amik elég környezetbarátak és az ilyen módon való eltüzelése a fáradt olajnak megoldható valamilyen hatósági engedélyeztetési eljárás végén, illetve gondolom valamiféle adóteher ellenében, de nem találok erre vonatkozó információt az n+1edik google keresési oldalon sem. Szuper lenne ha valaki le tudná írni hogy ez pontosan hogyan zajlik, vagy ha nem akkor hogy hol lehet ezt esetlegesen megérdeklődni.

2020. okt. 18. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Fa sz énnel tüzelj vagy brikettel. Mi itthon elégetjük a műanyagflakonokat, kicsit koxos a kémény belseje de én nem engedélyeztettem. Sima kályha, palackot összenyomja a fiam konyhában. Egy 3-4 karton mizse vízből felfűtöm a déli pályaudvart is.
2020. okt. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Műanyag flakonnal persze.. unokabátyám is égette a plasztikoz aztán ráhívták a szomszédok a zserbókat.
2020. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#1 ha csak nem valami putris környéken laksz, remélem a jövőben valaki feljelent majd azért, hogy műanyagot égetsz, és megbäsznak pár száz ezerre.

Undorító mikor a prolik műanyagot égetnek a szar kályhájukban, aztán az egész utcán nem lehet levegőt venni mert lemarja a tüdődet a szmog.


Kérdező, a rendszer ugyan úgy működik mint anno a fűtőolajkazánoknál.

Kell egy porlasztófej és kell egy speciális kazán hozzá.

Érdeklődd meg a dolgot az önkormányzatnál, az a legegyszerűbb.

2020. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy jogszerűen csinálni ezt nagyon nagy szívás, mivel ha elégeted akkor az olaj jogilag "energiatermék"-ké lép elő és külön jövedékiadó-fizetési kötelezettség alá eshet. Ettől függetlenül pedig ugyanaz vonatkozna rá mint az olajkályhákra vagy dízeles kályhákra.
2020. okt. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
A fáradtolajnak semmi köze a fütöolajhoz. Rengeteg benne a környezetre NAGYON KÁROS anyag. Valaki félrevezetett. Nincs rá engedély!
2020. okt. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
#3 Hozhatsz egy pár köbméter fát szívesen eltüzelem azt is.
2020. okt. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Falevelet égetek reggelente hordóba az udvaron
2020. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyerekek, össze xartam magam a röhögèstől mikor ezeket olvastam, de nyilván van az az èlethelyzet amikor azzal fűt vki amit èppen talál, habár èn a legnagyobb csóróság közepette is igyekszem fára meg palackra pènzt szánni, hogy normálisan tudjak fűteni a kis sziesztámmal meg parasztkályhámmal... Gáz olajat meg pet palackot max begyújtáshoz használok
2020. okt. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Fáradt olajat, szemetet, gumicsizmát, döglött macskát égetni bunkó tahó dolog és büntetendő. Több ezren halnak ebbe bele évente-persze nem akkor,hanem évek múlva valami alattomos daganat formájában,de nagyszerűen látszik a statisztikákban.

Ha képes vagy fehér ember módra élni akkor meghagyod ezt azoknak akik nem képesek rá.

2020. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na mivan kipróbáltad már milyen a fáradtolaj kerdező

?

2021. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!