Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Termosztát hőfokot hogyan...

Termosztát hőfokot hogyan tudnám csak én szabályozni?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk hárman. Az egyik lakótársam a termosztátot folyamatosan állítgatja, 24-25 fokokra, de volt már olyan is, hogy arra jöttem haza hogy 28 fok volt... Baromira irritáló, hogy alapból még se én, se másik lakótársam nem is fűtenénk, nem hogy ilyen mértékben...

Sajnos rászólni nem tudunk, nem foglalkozik vele. Sem az anyagi, sem a környezeti részéről nem tudtunk olyan okokat mondani, hogy leálljon ezzel a tevékenységgel... Természetesen aogy meghalljuk hogy felveszi, azonnal vesszük is le. Hozzáteszem nincs is hideg, egy új építésű lakásban lakunk, fűtés nélkül 21 fok van napközben....

De ugyebár vannak olyan időszakok, amikor mindketten elmegyünk a lakásból, és csak ő marad ott.. Mire vissza jövünk persze egy katlan a lakás.


Egy kombi kazán van felszerelve, és egy kábeles termosztát. Első ötletem az lett volna, hogy felrakok a mostani helyett egy "játék" termosztátot, ami nem ad jelet a kazánnak, és a valódit meg eldugom.. De ugye mivel nem mobilis, ezt nem tudom kivitelezni..


Valaki valami ötlet? Ha elzárom a gázcsapot, akkor meleg víz se lesz. Vagy ha csak a ragiátorokba menő ágakat zárom el? Vagy leveszem a vízhőfokot, és csak hideg víz kering? Akkor nem kell gáz.. De a keringetőszivattyú meg fogyaszt áramot. nem?


Lány vagyok, ha valaki ért hozzá és most valami hülyeséget mondtam, kérem nézze el.. ^^"


B opció hogy eltöröm a kezét. De elősször inkább a rendszerrel próbálnánk bülykölni valamit. Ehhez kérnék ötleteket.


Köszi a tippeket:)



#gáz #rezsi #kazán #termosztát #pazarlásfelsőfokon
2020. okt. 20. 22:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nálunk ezt úgy oldották meg, hogy egy fém postaládát szereltek a falra, abban belül van a termosztát.

A postaláda pedig át lett fúrva és le lett lakatolva. A tulaj fixen 21,5 °C -ra állította, majd lakattal lezárta. Nekünk nincs kulcsunk hozzá.

2020. okt. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Oké, ez nem lenne rossz ötlet, ha én lennék a tulaj :D de most egy postaládát sajna nem fúrhatok a termosztát elé xd
2020. okt. 20. 22:30
 3/17 anonim ***** válasza:
Kapcsold át a kazánt nyári üzemmódba. Akkor hiába teszi fel, a kazán nem fog fűteni. Ezen felül megpróbálhatod rátenni a gyerekzárat, ha digitális.
2020. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Doszka, ez azert marhara pofatlan huzas a tulaj reszerol. Nalam is 21.5, de en akartam ennyire.

Es ez a le-fel allitgatasbol nincsenek vitak?

Radiatorokat minimalisra lehet allitani. Leveszed a viz hofokat, a szivattyu fogyasztasa lepkefing a gazhoz kepest amit 25 fokon elhasznaltok.

Megegyeztek hogy az o szobajaba lehet 35 fok is, de mashol legyen elzarva a radiator.

Ha raveszitek hogy elkoltozzon nem kell eltornod a kezet. :D

2020. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Korábbi lakók miatt lett így.

21,5-öt kkzosen beszéltük meg, de korábban volt olyan lakó, aki feltekerte.


Illetve régebben a lakást egy munkaközvetítő bérelte, az meg magasról letojta, hogy mi van, a lakók meg felnyomták 28-30 fokig a fűtést, nem kevés gázszámlát generálva ezzel. A postaláda még akkor került fel.....

2020. okt. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
#3 vagyok, esetleg engedd le a rendszert, ha mindez nem használ, akkor se indul be, bár akkor melegvíz se lesz, ha az is arról megy.
2020. okt. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket:) Gyerekzárat a termosztátra terveztem, de sajnos nem tud ilyet. A kazánt hogy tudom átállítani nyárira? Ez jó ötlet, így csak meleg víz lesz ugye? Majd nézek egy használatit..:D


Igazából kifejezetten vita nincs, csak feszültség, mert a lány nem tud alkalmazkodni, és hozzá szokott ahhoz hogy egyke. Mindegy, nem is ez a lényeg.

Még csak egy hónapja lakik itt, nem hiszem hogy mostanában megy:(

2020. okt. 20. 22:39
 8/17 A kérdező kommentje:

ma 22:35

De, a meleg vizet is az adja :/

2020. okt. 20. 22:43
 9/17 anonim ***** válasza:
Háromféle módon tudod elérni, meg kell nézni, hogy milyen típusod van. Van amin egy kapcsoló vagy gomb van, amit csak melegvíz állásba kell tenni, ami egy csap ábra. Van aminél a főkapcsoló funkcionál üzemmód váltáshoz, itt egy hópihe és egy nap között lehet választani, a nap a nyári mód, a hópihe a téli. Ha ezek közül egyik se, akkor a fűtési víz hőmérsékletét kell teljesen letekerni.
2020. okt. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm ^^

Ezen sajna se pihe, se nap jelet nem látok. Digitális kijelzős, van egy villáskulcs gomb, gondolom majd azon belül megtalálom. Majd ha elmegy itthonról megpróbálom nyárira átállítani:) Még egyszer köszi az ötletet

2020. okt. 20. 22:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!