Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A közösköltségbe beletartozik...

A közösköltségbe beletartozik az,hogy havi egyszer a ház villanyát használom autó porszívózáshoz? van erről valami jogszabály?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem lakóként nem rázna meg, mert nem vagyok kicsinyes.

De ha szól neked ezért valaki, akkor jogosan teszi, mert a ház villanyát közcélra szokás használni.(Lift, világítás, stb)

Én is porszívóztam az autómat, de a harmadikon, a lakásomban volt bedugva a hosszabbító.

2020. okt. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Ha nincs külön villanyóra rá, ami nem osztatlan közös tulajdon, hanem valakié valakinek a nevén, akkor része, igen.
2020. okt. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami öreg porszívót használsz, ami tegyük fel, hogy 1.5kW-os, havonta egyszer használod és számoljunk 1 órával ami bőven több szerintem, mint amennyi ideig valóban használod. Ez azt jelenti, hogy kb. 70 forinttal több miattad a közös villanyszámla. Ha laktok mondjuk 6-an, nem többen, akkor háztartásonként ez plusz 12 forint havonta. Egy beteg állat, nem ember, aki ezen hisztériázik! DE tudod a porszívód fogyasztását kW-ban (nem wattal számolsz!), 45 forinttal szorozd be, mérd le kb. meddig szoktál porszívózni és a közös költségbe ennyivel többet kell betegyél. Aki hisztizik, annak adjál egy 20-ast, és mondd, hogy a visszajárót megtarthatja! :D
2020. okt. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tisztaban vagyok vele mennyit fogyaszt. Abba a 20percben ameg hasznaltam kb 20ftot. Nem a penz a lenyeg ebben. Hanem, hogy a ven nyugger be tudjon szolni valamiert. Csak arra lettem,volna kivancsi,hogy jogosan kuldom e el melegebb eghajlatra, vagy nem?
2020. okt. 26. 22:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nem! Közöst erre nem használhatnád! Ezzel tudsz érvelni, amit leírtam, de nem fog megértésre találni, és nem fogja elhinni, hogy ez nem tétel!

Digi kábeles erősítő miatt is szereltünk már föl almérőt, mert aki a UPC-nél volt a tömbbe, nem akarta fizetni a digi erősítőjének a fogyasztását, ami 3W óránként! :)

2020. okt. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!