Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy vagytok megelégedve a...

Gábor117 kérdése:

Hogy vagytok megelégedve a klímátokkal?jól tartja a hőmérsékletet? Hogy fogyaszt?

Figyelt kérdés

2020. okt. 26. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Egy szezont bír ki, tavaly is már borzasztó hangokat adott ki, de idén már nem is hűtőtt, szerencsére nem volt olyan forró nyár hogy ne bírtuk volna nélküle.

HD klímát nem ajánlom senkinek, inkább plusz 50 ezer ft, de minőségi.

2020. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
61%
Elektrolux van. Nagyon jól hűt. Egész hónapos kánikulában plusz 5-6 ezer a fogyasztás. Mivel a kérdésből nem derül ki hűtésre vagy fűtésre gondolsz e én hűtést írtam. Fűtésre nem használom. Ismerősi körömben fűtésre nem vált be. De egy agyon szgetelt házban jó lehet. Szigetelés nélküliben annyit ér mint halottnak a csók szerintem.
2020. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most ebben az átmeneti időszakban csak ez fűt, ráadásul 2 szintet egy 3,5kW-s Midea. 22 fokot szépen tartja. Havi villanyszámlám most 16 ezer forint volt, de ebben benne van a villanybojler 100kW/h, illetve egy nagy akvárium ami önmagában 4-5 ezer forint villanyt fogyaszt.
2020. okt. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hozé don Padrafos ***** válasza:
100%
Nekem mobil klímám van. Tudni kell, hogy egyedül élek, és a fél házat barkácsműhellyé és elektronika/szoftver laborrá alakítottam. Oda tolom, ahol vagyok, több "parapetet" véstem neki, amik szigetelten zárhatóak, ha nem használom. Nyáron kb egy hónapot használom összesen a legnagyobb hőségben. 5 éve bírja, 3 kilowattos Nord. Néha sűrített levegővel kifújom a radiátorait, de még töltetni nem kellett. Hangos, mint egy fagyis hűtőpult, de ontja a hideget. Normál élettérbe nem ajánlom.
2020. nov. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Egy kínai Changhong-om van. 13 éve megy probléma mentesen csak hűtésre. Két szintes 140 m2-t kellemesen lehűti.Csak 25 fok fölött használom. Közepes fokozaton 23 fokot tartja. (Felső szint: 23-24 fok, alsó szint: 22-23 fok.) Csendes.

-Annak idején egy szállodában volt ilyen csendes kondi, ezért pont ilyet kerestem.

A kültéri egység az első évben egy kicsit hangos volt, de miután bejáratódott, az is lecsendesedett.

2021. febr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

5-öshöz kiegészítés:

Fogyasztása:

Melegebb hónapokban havonta 10-20 napot megy. Ilyenkor 3-5 ezer forinttal növekszik a villanyszámlám.

2021. febr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vagy 20 éve szereltem fel egy Daewoo klímát. Azóta is kifogástalanul működik minden nyáron, bármiféle karbantartás nélkül.

(Természetesen a beltérit fertőtlenítem minden tavasszal.)

2021. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Két lakásom van. Amelyikben élek, ott 2 db Panasonic klímám van, prímán mennek, évente kitisztítják, javítani sosem kellett, 2012 óta vannak fenn a falon. 0 fokig fűtenek is, tavasszal-ősszel használom őket fűtésre.

A kiadott lakásomban Polar klíma van (Gree gyártmány), 5 éve van fenn a falon, hibátlanul működik, évente tisztítják, nagyon csendes a kültérije is. Fűteni is lehetne vele, de arra a bérlő csak a cirkót használja.

2021. márc. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!