Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Klíma?hogy vagytok vele?jo...

Gábor117 kérdése:

Klíma?hogy vagytok vele?jo futesre is?mennyit fogyaszt?

Figyelt kérdés
2020. nov. 12. 07:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Inerteres klimánk van, fűtésre vettük. 65 négyzetméteres, 3,8 m belmagasságú lakásban használjuk. Átlagos hónapban 16 000 körül van a számlánk, leghidegebb honapban 20-22 ezer. Igaz mi H tarifával használjuk, így kapunk kb. 30 százalék kedvezményt a fűtésre.
2020. nov. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk elég bóvli klíma van, kb a legolcsóbb árkategóriájú. Ezzel is lehet télen melegedni, de nem 22 fokot, kb 20-at max - szigetelt helyiség-. Apóséknál kicsit komolyabb technológia van (kb 3x annyiba került) márkát nem tudok, de ugyan annyi vagy kevesebb fogyasztással melegebbet csinál mint a mienk. Nem fogyaszt olyan sokat, de ha megoldható lett volna akkor gázzal fűtenénk a másik helyiségben.
2020. nov. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Jó fűtésre, de én őszintén szólva nem szeretem, nekem nem komfortos. Olyan helyen vagyok kibékülve vele, ahol mondjuk nem élünk életvitel szerűen (téliesített nyaraló). Állandóan zúg, áramoltatja a levegőt, nekem ez zavaró.
2020. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Hasonló méretű lakásban kondenzációs kazánnal jóval kevesebbet fizetünk, pedig a melegvíz is arról megy. Persze ha nincs más megoldás, akkor érthető.
2020. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
1-es válaszára írtam.
2020. nov. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A miénk is gagyi...de tudatosan ezt választottam...két éve 68(!)ezer volt a Metroban végkiárusításban a 3,5 kw-s Airfel.

Első alkalmakkor egy~egy hétig fogyasztásmérőn keresztül üzemelt,-felírtam a tapasztalatokat...

--Amíg melóztam,délutánonként előre beállítottam a min 17 fokos hűtésre 2~3 órahosszat,a legnagyobb fokozaton,ez egy dögmeleg nyári héten volt. Így átlagban 740~760w volt a fogyasztása/óra...

--A fűtés funkciót hasonlóan,max teljesítményen,30 fokra állítva,délutánonként 1,5~2 órát ment,ez az átlag 820~830w/óra volt,fagypont körüli kinti hőmérséklet mellett.

Tiszta sor,hogy ez nem a hétköznapi,tehát a max felhasználást tükrözi...de irányadónak jó lehet.

2020. nov. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Egy jó klímával lehet fűteni olcsón, de fűtésre tervezett gép kell és persze karban is kell tartani, de nem csak a garancia miatt...
2020. nov. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Az olcsóbb is tud fűteni, azokkal inkább az a baj, hogy hógolyót csinál magából a kültéri egység. Lefagynak és akkor csak pörög a kompresszor, nincs hőcsere.

Az hogy mennyire tud meleget csinálni, inkább teljesítmény kérdése.

H tarifával egy rendes fűtő klíma nagyjából tudja a gázkazán rezsijét. Nappali árammal kb dupla pénz.

Ami még mellette szól, hogy este 10 perc alatt meleget csinál amikor hazaérsz a hideg lakásba.

A hátránya a zaj (bent is, kint is) illetve a huzat.

2020. nov. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk fűtésre is alkalmas klíma (gree comfort plusz 2,8kw)


Téli hónapokban 7/24-ben folyamatosan 24fokra állítva 25nm két terü lakásban. Így 23 átlag hőmérséklet, havi 5-7 ezer Ft

A ház HH energetikai osztályú

2020. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk drága inverteres klíma van, de mégis csak a gázkazánt használjuk melegítésre, mert sokkal olcsóbb.


Klíma marad nyárra.

2020. dec. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!