Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fűtésileg szerintetek melyik...

Fűtésileg szerintetek melyik lenne jobb? Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy melyik a jobb/olcsóbb megoldás?


Szóval 2 5x5 méteres szobában szeretnék fűteni, a kettő ajtóval van elválasztva (persze nyitva lenne).


Az egyik lehetőség a klíma (már be van szerelve, nyáron használtam hűtésre) [link]


A másik pedig Wallander olajradiátor (ebből gondolom mindkét szobába kéne) [link]



Hőigényem nem nagy, 21-23°C legyen bent.


A klíma le bírta hűteni a két helyiséget nyáron, gondolom ki is bírná fűteni.


A kérdés, hogy ti a kettő opció közül melyiket ajánljátok? Melyik lenne a jobb? (állandó fűtés, nem kapcsolgatnám, mindig menne, akkor is ha melóban vagyok)



2020. nov. 22. 18:04
 1/6 A kérdező kommentje:

Még egy link a klímához :

[link]

2020. nov. 22. 18:07
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól szigetelt épületnek kell lennie, hogy ne legyen karcsú ez a klíma a két szobához. Főleg 270 centis belmagasság mellett.
2020. nov. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Szerimtem kevés a klíma két szobára
2020. nov. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy helyiséghez elég ez a klíma. A másik szobába szerintem nem menne át elég meleg. 50 négyzetméter még egybefüggő szobában is kívánná a 3,5 kw-ot. Akkor inkább legyen nyitva az ajtó, és rásegítésnek az olajradiátor.
2020. nov. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Én az olajradiátort választanám, szerintem jobban lehet vele fűteni. Arra figyelj, hogy a termosztát mivel a fűtőtest mellett van így valószínűleg csalni fog. (nekem más márkájú, de ugyanilyen kialakítású olajradiátorom van, ha megy a fűtés, simán kiírja hogy 32 fok van :D) Pozitívum még, hogy az tartja a hőt.


Viszont lehet hogy 1x1000w kevés lesz a 2 5x5 szobákra. Nekünk 25 m2-en van 2x600w olajradiátor, régebben 1x2000w régi típusú olajradiátor ment.


Klímával sajnos nincs tapasztalatom.

2020. nov. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A klímád éppen a negyedét fogyasztja villanyban, mint egy olajradiátor. De, mivel 2 olajradiátor kell, így 8x annyi lesz a fogyasztásod a klímához képest. Szóval használd a klímát, aztán, ha kevésnek bizonyul fűtsél rá az olajradiátorral.
2020. nov. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!