Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi áramot fogyaszt egy...

Mennyi áramot fogyaszt egy három tagú család kb. havonta?(két felnőtt és egy baba)

Figyelt kérdés
Mosogép kb. 5x megy egy héten, mosogatógép 6x. Itthon vagyok a babával, így egy helyiségben általában ég a villany, tv a nap felében,vagy egy kicsit többet megy. Mást nem igazán használunk, a tűzhely gáz, az elektromos sütőt 1-2 hetente ha használom.

2020. nov. 27. 17:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Asztaliszámítógép/laptop?
2020. nov. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Van, de egyáltalán nem használjuk.
2020. nov. 27. 17:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hűtőszekrény, bojler? Vasaló? Porszívó? Vízmelegítő? Kazán? Szerintem korántsem soroltál fel mindent amit használtok. Egy fagyasztó, illetve villanybojler elég sokat fogyaszt. A villany viszont nagyon keveset számít. pl. 3 ledes égö napi 10 órával számolva kb. 100 Ft egy hónapban.
2020. nov. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jaj, a hűtőt kifelejtettem. Közepes méretű, nem régifajta. Bojlert azért nem írtam, mert az anyósékkal közösen megy. Vasalót havonta 1-2 órát használom kb. Porszívót meg naponta 5 percet, egy szoba erejéig. Mást nem használunk.
2020. nov. 27. 17:38
 5/12 A kérdező kommentje:
Fagyasztó a hűtővel egyben van, két fiókos, szóval nem túl nagy.
2020. nov. 27. 17:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy bojlerre kb. 3000 Ft-ot kell fizetni egy hónapban. A hütőszekrény kb. 2000 Ft havonta. Mosógép kb. 600 Ft. Mosogatógép is kb. 600 Ft. Vasaló, porszívó kb. 300 Ft. TV 500 ft. Világítás 100 Ft. Főzés 300 Ft, ha tényleg csak nagyon keveset használod. Ezekről írtál. Még mindig nem soroltál fel mindent. Pl. fűtés ha gázról megy akkor is a szivattyú fogyaszt. Számítógép? Mikró? Turmixgép? Hajszárító? Szóval attól, hogy 3 fő használja csak nem öt nem lesz annyival kevesebb a villanyszámla. Szerintem amiket soroltál és ami még biztosan van csak nem jut eszedbe kb. 6-8000 Ft biztosan.
2020. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Fűtés fás kazánnal van megoldva. Számítógépet egyáltalán nem használunk. Mikró egy héten 5 percet ha megy. Turmixgépet nem használtok egyáltalán, sem hajszárítót. Villanybojler egyébként 120 l-es, ebből mi elhasználunk naponta egy kád vizet+kézmosás, de ennyi, mert nem mosogatok kézzel.
2020. nov. 27. 18:11
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kád víz az egy bojlernyi víz.Őszintén nem tudom mit esztek, ha nem megy sem a sütő sem a mikró. Persze lehet gáz üzemű sütő, de nem ezt írtad. A kérdés az volt, hogy mennyit fogyaszt egy 3 tagú család. Szerintem 6-8000 Ft. De úgy érzékelem sokallod a válaszban megadott értéket. Ha pontosan szeretnéd tudni van fogyasztásmérő konektor ha jól tudom. Illetve mindennek nézd a teljesítményét, működési idejét. Majd számold ki pontosan.
2020. nov. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A 17:54-es meglepően pontosat írt, az jó kiindulási alap.


Mi ugyanezzel a felállással havi 9100 Ft-ot fizetünk.

2020. nov. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem sokallom, de amúgy tényleg nem használunk semmit. Mondjuk azt nem hiszem, hogy egy kád víz egy bojlernyi, mert azzal a bojlerrel 5-en fürdünk egy este, és ha kifogy a melegvíz kell néhány óra, míg újra felfűt. Fent írtam, hogy a tűzhely gáz, a sütő elektromos. A tűzhelyen főzök általában. Használom a mikrót csak nagyon keveset, mert nem vagyok oda a melegített kajáért, inkább frissen készítem.
2020. nov. 28. 04:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!